Najlepsze seriale 2018 roku według Amerykańskiego Instytutu Filmowego

"The Americans" (Fot. FX)

Sezon na roczne podsumowania oficjalnie rozpoczęty! Zestawienia najlepszych seriali 2018 roku wg amerykańskich krytyków jeszcze nie ma, ale mamy top 10 Amerykańskiego Instytutu Filmowego.

American Film Institute co roku wybiera dziesiątki najlepszych filmów i seriali – i co roku budzą one kontrowersje. Zawsze czegoś brakuje i każdy ma swoją opinię na ten temat. Z głośnych tytułów, zawierających gwiazdy w obsadzie, na pewno brakuje "Ostrych przedmiotów" i "Homecoming". Z tytułów uwielbianych przez publikę nie ma choćby "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Z kolei krytycy pewnie by tutaj dodali "Killing Eve" i "Genialną przyjaciółkę".

Top 10 najlepszych seriali wg American Film Institute nie zawiera miejsc 1-10, tytuły podane są alfabetycznie. Tylko jeden z seriali z tegorocznej listy był na niej również w zeszłym roku – mowa o "This Is Us". Serialowych nowości na liście jest czwórka: "Barry", "The Kominsky Method", "Pose" i "Sukcesja", pozostałe seriale to różnego rodzaju kontynuacje.

Pełną listę, razem z filmami i nagrodą specjalną, znajdziecie tutaj. A oto dziesięć najlepszych seriali 2018 roku wg American Film Institute:

"The Americans"
"Zabójstwo Versace: American Crime Story"
"Atlanta"
"Barry"
"Better Call Saul"
"The Kominsky Method"
"The Marvelous Mrs. Maisel"
"Pose"
"Sukcesja"
"This Is Us"

REKLAMA