Czy Cersei jest w ciąży? Czy Tyrion kocha Daenerys? Scenariusze "Gry o tron" ujawniają ważne szczegóły

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jedną z jeszcze nierozwiązanych zagadek z "Gry o tron" jest ciąża Cersei. Nie uwierzyliście w zapewnienia złej królowej? Prawda właśnie wypłynęła na jaw.

Jest takie miejsce w Los Angeles, dokładniej biblioteka Amerykańskiego Stowarzyszenia Scenarzystów na Zachodzie (The Writers Guild of America West), w którym można obejrzeć scenariusze z siedmiu sezonów "Gry o tron". Jest to nie tylko ciekawostka do obejrzenia dla fanów, ale i źródło odpowiedzi na wiele pytań.

Redaktorzy Vanity Fair przeanalizowali scenariusze serialu i dzielą się swoją cenną wiedzą. Dzięki nim poznajemy odpowiedź na pytanie, czy Cersei rzeczywiście jest w ciąży.

- Cersei kiwa głową. To prawda. Jej szczęście jest zaraźliwe. Dostaną jeszcze jedną szansę jako rodzina. Tym razem nikt nie stanie im na drodze – tak brzmi fragment scenariusza.

Jest też opisana reakcja Tyriona (Peter Dinklage) na wieść o tym, że jego siostra i brat oczekują kolejnego dziecka:

- Tyrion wie, co widzi i wie, co to oznacza. Choć ciężko mu w to uwierzyć, wie, że to prawda. Ona milczy za długo, na tyle długo, że on orientuje się, że ma rację. Ona wie, że on wie i nie może skupić się na niczym innym.

gra_o_tron_2

Kolejna rzecz, której dowiadujemy się ze scenariusza – Tyrion jest zakochany w Daenerys (Emilia Clarke).

- Tyrion badawczo przygląda się Daenerys. Ona spogląda w dal, więc on może oglądać ją z bliska. Cholera, jest taka piękna! Obserwuje ją za długo, po czym odwraca się. Ona, zgubiona we własnych myślach, nawet nie zauważa jego speszenia – brzmi fragment 6. sezonu.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Zastanawialiście się kiedyś, czy Inni przemówią? Odpowiedź jednoznacznie brzmi "nie", ale to nie znaczy, że ich język nie powstał. Pierwotny plan był taki, że Biali Wędrowcy będą posługiwać się własnym językiem. Opracował go David Peterson, który stworzył również valyriański i Dothraki. Mowa Innych dostała nazwę Skroth, jednak twórcy serialu postanowili z niej zrezygnować.

Premiera 8. sezonu "Gry o tron" zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku, a wszystkie dotychczasowe odcinki znajdziecie w serwisie HBO GO.

REKLAMA