Oto nowa "Carmen Sandiego". Data premiery i zdjęcia z serialu animowanego Netfliksa

"Carmen Sandiego" (Fot. Netflix)

0

Pamiętacie Carmen Sandiego? Bohaterka gier wideo i kreskówki z lat 90. wróci w nowym serialu, gdzie przemówi głosem Giny Rodriguez. Zobaczcie, jak prezentuje się w netfliksowym wydaniu.

Oglądaliście "Gdzie się podziała Carmen Sandiego?"? Oparty na serii gier komputerowych serial animowany z lat 90. doczeka się zupełnie nowej, odświeżonej wersji, która trafi na Netfliksa na początku przyszłego roku. Oficjalny opis brzmi tak:

Carmen to nowoczesny Robin Hood w spódnicy. Podróżuje po świecie, zabiera złym i oddaje łupy ofiarom. Większość organów ścigania uważa Carmen za kryminalistkę, ale i za mistrzynię w swoim fachu ze względu na dramatyzm i rozmach jej akcji. Serial śledzi eskapady „filantropki”, by w końcu odpowiedzieć na pytanie: KIM do diabła jest Carmen Sandiego?

Głosu głównej bohaterce udzieli tym razem Gina Rodriguez z "Jane the Virgin" (w poprzednim serialu robiła to Rita Moreno). Z kolei Finn Wolfhard ze "Stranger Things" wcieli się w zaufanego wspólnika i przyjaciela Carmen imieniem Player. Netflix zamówił na razie 20 odcinków, po 22 minuty każdy. Showrunnerem serialu jest Duane Capizzi, twórca m.in. animowanego "Batmana" czy "Transformers Prime".

W marcu Netflix zapowiedział także powstanie aktorskiego filmu o Carmen Sandiego, w którym główną rolę również ma zagrać Gina Rodriguez. Wcześniej jednak zobaczymy serial, który pojawi się w serwisie streamingowym już 18 stycznia. Poniżej możecie rzucić okiem, jak prezentuje się Carmen Sandiego we współczesnej wersji.

carmensandiego1

carmensandiego2

carmensandiego4

carmensandiego5

carmensandiego6

carmensandiego7

carmensandiego3

carmensandiego-plakat