Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2018

"Genialna przyjaciółka" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Listopad należał m.in. do "Homecoming", "Genialnej przyjaciółki" i niezawodnego "The Good Place". Podsumowujemy przedostatni miesiąc roku – zanim zabierzemy się za podsumowania całości.

10. "Pokój 104" (nowość na liście)

Pokój 104 sezon 2 recenzja

"Pokój 104" (Fot. HBO)

Przeciętny, dobry, niezwykły, dziwaczny, zwyczajny, fantastyczny i znów daleki od rewelacji. Listopadowe odcinki 2. sezonu "Pokoju 104" były dokładnie takie, jak można się było spodziewać, czyli bardzo nierówne. A gdy po jednym, którym moglibyśmy się długo zachwycać, następował taki, o którym chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, to właściwe ocenienie całości stawało się wyjątkowo trudne.

Ostatecznie jednak antologia HBO załapała się na naszą listę przede wszystkim dzięki trzem odcinkom, które docenialiśmy wcześniej w hitach tygodnia. W pełni zasłużenie, bo "Mr. Mulvahill" z Rainnem Wilsonem, "Swipe Right" z Michaelem Shannonem i "Arnold" z Brianem Tyree Henrym są świetnymi przykładami na to, jak dobry może być "Pokój 104", gdy znakomity pomysł spotka się tam z doskonałym wykonaniem.

Co nie znaczy, że wszystkie te odcinki były do siebie podobne. Wręcz przeciwnie, każdy oferował coś innego, na swój własny sposób wymykając się klasyfikacjom, zaskakując zmianami nastroju, twistami lub kompletnym szaleństwem od początku do końca. I właśnie ta nieprzewidywalność była ich najmocniejszym punktem, bo dzięki niej mogliśmy siedzieć jak na szpilkach podczas spotkania nauczyciela z byłym uczniem, obejrzeć najdziwniejszą randkę na świecie albo zobaczyć, jak w musicalowym wydaniu wygląda ciężki poranek po suto zakrapianej imprezie.

Dodajmy do tego autentyczne emocje, kapitalne kreacje aktorskie (i wokalne!) oraz kompletnie odjechane zabawy formą, a otrzymamy 20-minutowe cudeńka, które powinniście zobaczyć, nawet jeśli nigdy do "Pokoju 104" nie zaglądaliście i więcej nie zamierzacie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA