Jak wyglądałby film o Lutherze? Idris Elba mówi, co jego zdaniem by się zmieniło

"Luther" (Fot. BBC)

0

"Luther" dopiero co wraca do telewizji BBC po trzyletniej przerwie, a już pojawia się temat przeniesienia go na wielki ekran. Jaką wizję filmu pełnometrażowego o Johnie Lutherze ma Idris Elba?

1 stycznia to długo wyczekiwana data przez fanów "Luthera", serialu z Idrisem Elbą w roli londyńskiego detektywa. Właśnie wtedy na BBC, a w Polsce na HBO GO, pojawi się pierwszy odcinek 5. sezonu produkcji. Aktor wcielający się w tytułową rolę dał się wciągnąć w rozmowę o potencjalnej pełnometrażowej wersji serii.

Idris Elba jest zdania, że gdyby taki pomysł wszedł w życie, filmowy "Luther" musiałby być zakrojony na szeroką skalę, co oznacza jeszcze większe przestępstwa, jeszcze gorszych przestępców i międzynarodowe intrygi.

- "Luther" kręcony jest w Londynie, ponieważ właśnie tu jesteśmy, ale gdyby przyszło do kręcenia filmowej wersji, akcja mogłaby zacząć się tutaj, a później na przykład przenieść się do Brazylii i toczyć się w fawelach, bo właśnie to jest ta ogromna skala – mówi aktor.

Przy okazji w trakcie rozmowy został poruszony temat charakterystycznego dla głównego bohatera serialu chodu.

- Myślę, że to przez ten płaszcz. W serialu jest dużo chodzenia, a Luther musi przemieszczać się bardzo szybko. Jego ojciec był w armii i jest to rodzaj marszu. Nie ma tego w fabule, ale jest w jego DNA – uzasadnia.

Idris potwierdza również powrót Alice Morgan, czyli uroczej psychopatki granej przez Ruth Wilson. Choć wydawałoby się, że postać ta została uśmiercona w ostatniej części serialu, aktor dodaje: "Alice wróciła i ma pewne niedokończone sprawy".

Czy pełnometrażowy "Luther" kiedykolwiek powstanie i czy byłby to dobry pomysł? Na razie jest to idea o wiele bardziej odległa niż zbliżający się 5. sezon serialu.

"Luther" wraca 1 stycznia – nowe odcinki będą w HBO GO.