8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

ShowMax (Fot. Serialowa)

Showmax wycofuje się z Polski. "Mała doboszka" startuje dziś wieczorem w Canal+. Znamy tytuł przyszłorocznego crossovera Arrowverse. A oprócz tego "Gotham", "Future Man" i nie tylko.

1. Showmax wycofuje się z Polski. Serwis będzie dostępny w Polsce tylko do końca stycznia 2019. Jak poinformował sam Showmax, jest to efekt decyzji jego właściciela, koncernu Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo. MultiChoiceGroup, której częścią jest Showmax, zostanie sprzedane. "Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Z mniej oficjalnych danych wynika, że Showmax w ostatnich miesiącach cieszył się w Polsce coraz mniejszym zainteresowaniem. "Stronę Showmax.com – według badania PBI/Gemius – w listopadzie odwiedziło 654,8 tys. użytkowników. Dla porównania np. Netflix.com – 2,86 mln, a Vod.pl – 4 mln" – pisze Press.pl.

2. "Get Shorty" z zamówieniem na 3. sezon. Telewizja Epix zamówiła 3. sezon serialu "Get Shorty", który składać się będzie z 7 odcinków. Premiera w 2019 roku.

3. "Mała doboszka" startuje dziś wieczorem w Canal+. 12 grudnia o godz. 21:00 w Canal+ będziecie mogli obejrzeć dwa pierwsze odcinki brytyjskiego miniserialu szpiegowskiego "Mała doboszka" na podstawie powieści Johna le Carré'a. Kolejne odcinki będą emitowane w środy o tej samej porze, również po dwa. A tutaj znajdziecie naszych 10 powodów, aby obejrzeć "Małą doboszkę".

4. Koniec "Detroiters" po dwóch sezonach. Comedy Central skasowało komedię "Detroiters". Sam Richardson, współtwórca serialu i zarazem odtwórca jednej z głównych ról, zasugerował na Twitterze, że będą próby znalezienia nowej stacji.

5. Znamy tytuł przyszłorocznego crossovera Arrowverse. Tytuł został ujawniony podczas tegorocznego crossovera i brzmi "Crisis on Infinite Earths".

6. "Black Earth Rising" w styczniu na Netfliksie. Serial BBC z Johnem Goodmanem i Michaelą Coel w rolach głównych pojawi się na Netfliksie 25 stycznia.

7. Zwiastun 2. sezonu "Future Man". 2. sezon startuje 11 stycznia, a tymczasem zobaczcie, jakie atrakcje nas czekają (m.in. występ Setha Rogena).

8. Zagadka i Pingwin w nowej zapowiedzi "Gotham". Serial wraca 3 stycznia z finałowym sezonem.

REKLAMA