Mroczny Mahershala Ali i trzy osie czasu. Zwiastun 3. sezonu "Detektywa" to więcej tego, co znamy i lubimy

"Detektyw" (Fot. HBO)

0

Pamiętacie 1. sezon "Detektywa", w którym mrok tańczył z nihilizmem w gęstym klimacie amerykańskiego Południa? Zobaczcie zwiastun 3. sezonu serialu – jest dokładnie tak samo!

Kryminalna antologia HBO "Detektyw" powraca na początku przyszłego z 3. sezonem po bardzo długiej przerwie. I chyba wszyscy mają nadzieję na powtórkę z 1. sezonu, w którym Matthew McConaughey wygłaszał nihilistyczne tyrady na dwóch płaszczyznach czasowych. Wszystkie składniki wydają się być na swoim miejscu: nasz nowy detektyw ma w sobie dość mroku, zarówno w wersji starszej, jak i młodszej, sprawa wydaje się skomplikowana i rozciągnięta w czasie, a do tego wracamy na amerykańskie Południe, które twórca serialu świetnie zna.

Głównym bohaterem 3. sezonu "Detektywa" jest detektyw Wayne Hayes (zdobywca Oscara Mahershala Ali) z Arkansas, którego historię zobaczymy w różnych okresach czasowych. Akcja będzie się rozgrywać na przestrzeni trzech dekad i będzie dotyczyć nigdy niewyjaśnionej sprawy zaginięcia dwójki dzieci z Krainy Ozark.

W partnera Haysa, det. Rolanda Westa, wcieli się Stephen Dorff ("Star"), a Carmen Ejogo ("Selma") zagra Amelię Reardon, nauczycielkę z Arkansas związaną z zaginionymi dziećmi. Mamie Gummer ("The Good Wife") i Scoot McNairy ("Halt and Catch Fire") pojawią się z kolei jako ich rodzice. Ponadto w obsadzie znajdują się Ray Fisher ("Liga Sprawiedliwości"), Sarah Gadon ("Alias Grace") i Jodi Balfour ("Rellik").

Scenariusz 3. sezonu jest dziełem Nica Pizzolatto i Davida Milcha, współautora 4. odcinka. Pizzolatto pełni także funkcję showrunnera i debiutuje jako reżyser. Oprócz niego reżyserują Daniel Sackheim i Jeremy Saulnier.

Premiera 3. sezonu "Detektywa" w HBO i HBO GO 14 stycznia.