10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Revenge"

"Revenge"

"The Big C" w Polsce. Kolejna nowa postać w "Revenge". Więcej odcinków "Jane By Design". Nowy serial Chandlera z "Przyjaciół". A poza tym "Last Man Standing", "Up All Night", "The Office"...

1. "The Big C" w końcu w Polsce. Komediodramat "The Big C" o kobiecie zmagającej się z rakiem (w głównej roli Laura Linney) będzie można oglądać od 30 marca będzie można oglądać na kanale Tele 5. Emisja od poniedziałku do piątku ok. godz. 22:00. Polski tytuł serialu to "Słowo na R".

2. "Jane By Design" dostaje cały sezon. Serial ABC Family o uczennicy szkoły średniej, która dostaje przypadkiem pracę w świecie mody, spodobał się widzom. Nic więc dziwnego, że stacja zdecydowała się zamówić cały sezon, czyli 18 odcinków. Będą one zaprezentowane latem, po dłuższej przerwie. Oznacza to, że w najbliższy wtorek widzowie pożegnają się na kilka miesięcy z Jane, ale produkcja wróci jeszcze z dodatkowymi ośmioma odcinkami latem. Oprócz tego w sezonie letnim ABC Family planuje zaprezentować trzy nowości: "Baby Daddy", "Bunheads" i "Beverly Hills Nannies".

3. Nowa członkini rodziny w "Last Man Standing". Serialowa rodzina Baxterów wkrótce będzie większa. W serialu pojawi się kolejna kobieta, Christina Moore, a zagra ona April, młodszą siostrę Vanessy. April po raz pierwszy zobaczymy w 22. odcinku.

4. NBC zamawia "Saving Hope" na lato. Kanadyjski serial medyczny "Saving Hope" zamówiła telewizja NBC. W głównych rolach występować będą Erica Durance i Michael Shanks. Produkcja serialu właśnie rusza. 1. sezon ma liczyć 13 odcinków. "Saving Hope" opowiadać będzie o szefie chirurgii (Shanks), którego nagła choroba zostawia szpital w chaosie, a jego żonę, też lekarkę (Durance) w szoku.

5. Matthew Perry z główną rolą w nowej komedii. Aktor, który przez lata nie potrafił znaleźć sobie roli na miarę Chandlera z przyjaciół, zagra głównego bohatera w pilocie "Go On" stacji NBC. Twórcą serialu jest Scott Silveri, który był jednym ze scenarzystów "Przyjaciół". "Go On" opowiada o komentatorze sportowym (Perry), który po osobistej tragedii szuka pomocy w terapiach grupowych. W serialu zobaczymy też Julie White, jako wdowę, mającą problem z kontrolowaniem gniewu, którą bohater grany przez Matthew spotka w jednej z grup.

6. Mama Jessego z "Breaking Bad" w "Revenge". Tess Harper, którą kojarzą fani "Breaking Bad", pojawi się w "Revenge". Zagra Carol Miller, byłą sekretarkę z korporacji, która ostatnie 15 lat spędził, wiodąc spokojne życie na farmie w Wisconsin. Jej skomplikowana przeszłość ma jednak wyjść na jaw. Nie wiadomo na razie, w jaki sposób ta postać będzie powiązana z Graysonami. Wiadomo za to, że pojawi się w 19. odcinku.

7. Fred Armisen w "Up All Night". Znany z "Saturday Night Live", a ostatnio też niezależnej komedii "Portlandia", Fred Asmisen wystąpi w "Up All Night", w odcinku "Hey Jealousy". Zagra Gideona Kirka, trenera Avy (Maya Rudolph). W tym samym odcinku pojawią się Will Forte (też "SNL") i Megan Mullall (ostatnio "Breaking In").

8. Matt Lauria w pilocie dramatu Shondy Rhimes. W "Gilded Lilys", dramacie ABC o pierwszym luksusowym hotelu, pojawi się Matt Lauria ("Friday Night Lights"). Zagra Charliego, bratanka milionera i chłopaka Violet (Sarah Bolger z "Tudorów"). Akcja serialu rozpocznie się w 1895 roku w luksusowym hotelu w Nowym Jorku. Będzie wielka miłość, intrygi, skandale. W obsadzie są jeszcze Blythe Danner i Madeline Zima.

9. Molly Shannon w 2. sezonie "Enlightened". Molly Shannon zagra Eileen, lojalną asystentkę CEO Abaddonnu. Eileen nieświadomie dostarczy Amy (Laura Dern) informacji obciążających jej szefa.

10. Kto jeszcze odejdzie z "The Office"? Ostatnio pisaliśmy o odejściu Jamesa Spadera, który ponoć nie jest zachwycony poziomem serialu. Ale wygląda na to, że nie on jeden. Według THR Rainn Wilson i Mindy Kaling też rozważają odejście. Z kolei największe gwiazdy, Ed Helms, John Krasinski i Jenna Fischer, prowadzą już rozmowy ws. 9. sezonu, ale na razie też niczego nie podpisali. Czyżby to miał być początek końca tego świetnego niegdyś serialu?