Oficjalnie – będzie 3. sezon "Watahy". Kiedy ruszają zdjęcia i kto wróci w obsadzie?

"Wataha" (Fot. HBO)

0

To już potwierdzona informacja – "Wataha" od HBO wróci z 3. sezonem. Wiemy, kiedy wystartują zdjęcia, a także kogo ze znanych bohaterów spodziewać się w kontynuacji.

Możecie już oficjalnie szykować się na powrót w Bieszczady – HBO potwierdziło wcześniejsze informacje, ogłaszając, że będzie 3. sezon "Watahy". Zdjęcia do niego ruszą już w lutym, a na ekranie zobaczymy ponownie znanych bohaterów, na czele z granym przez Leszka Lichotę Wiktorem Rebrowem.

Poza nim wrócą na pewno Aleksandra Popławska (jako prokurator Iga Dobosz), Andrzej Zieliński (Markowski), Jacek Lenartowicz (Wojciech Łuczak), Dagmara Bąk (Aga Małek), Maciej Mikołajczyk (Rambo), Mariusz Saniternik (Kalita), Andrzej Konopka (Starowicz), Jarosław Boberek (Świtalski) i Piotr Żurawski (Sylwester Wiśniak). Data premiery nie jest jeszcze ustalona, ale mówi się, że 3. sezon zobaczymy jesienią 2019 roku.

"Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie" – powiedział o kontynuacji "Watahy" Bogumił Lipski, jeden z producentów. Szczegóły fabularne nie są jednak na razie znane, więc nie wiemy choćby, czy znów czeka nas przeskok czasowy (pomiędzy poprzednimi sezonami była czteroletnia przerwa). Można się natomiast domyślać, że skoro zdjęcia ruszają w lutym, będzie choć trochę mniej mroźnie niż w 2. sezonie. Ale że to ciągle Bieszczady, to na wiosenny klimat byśmy nie liczyli, prędzej na nieco mniejsze zaspy.

Za scenariusz 3. sezonu "Watahy" odpowiadają Piotr Szymanek (główny scenarzysta także przy poprzednim sezonie), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch, z ramienia HBO Europe Johnathan Young, a ze strony ATM GRUPA Andrzej Muszyński.

Poprzednie sezony "Watahy" są dostępne w serwisie HBO GO.