Kolejne koszmarne stwory w 8. sezonie "Gry o tron"? George R.R. Martin pokazuje lodowe pająki na ilustracji

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

O lodowych pająkach, czyli kolejnych przerażających stworzeniach z "Gry o tron", słyszeliśmy jedynie w opowieściach o Białych Wędrowcach. Nigdy nie pokazały się na ekranie. Czy to się zmieni?

Pamiętacie opowieści Starej Niani pracującej u rodziny Starków? To właśnie ona opowiadała odpoczywającemu po wypadku Branowi historie o Białych Wędrowcach.

- Przemierzali miasta i królestwa, jadąc na martwych koniach i polując ze stadem jasnych [lodowych] pająków, które były wielkie jak ogary - mówiła.

Stara Niania nie przejmowała się tym, że opowiada przerażające bajki na dobranoc. A dla Brana to może i lepiej, bo przyzwyczajony od dziecka do makabrycznych historii, jest gotowy stawić czoła realnemu zagrożeniu, którym są Inni.

Wielkie lodowe pająki jeszcze nie pojawiły się w serialowej "Grze o tron" i nie wiadomo, czy w ogóle się pojawią. Teraz George R.R. Martin pochwalił się ilustracją wykonaną przez Jona Howe'a, która będzie na kalendarzu "Pieśni Lodu i Ognia" na rok 2020.

Czy ich obecność na okładce może mieć coś wspólnego z finałowym sezonem serialu? Oczywiście na to pytanie nie odpowie nam nikt. Z nieco bardziej optymistycznych wiadomości, Martin zapowiedział, że pracuje nad ukończeniem "The Winds of Winter" i "A Dream of Spring", czyli ostatnich książek z sagi "Pieśni Lodu i Ognia", których tak niecierpliwie oczekują jego fani.

"Gra o tron" jest dostępna w serwisie HBO GO. 8. sezon w kwietniu 2019.