Nasze podsumowanie tygodnia – ostatnie hity w tym roku!

1 2 3 4 5

"Ucieczka z Dannemory", "Genialna przyjaciółka" i "Mrs Wilson" znalazły się wśród najlepszych rzeczy, jakie widzieliśmy w tym tygodniu. Zapraszamy na ostatnie nasze tegoroczne hity!

HIT TYGODNIA: "Odpowiednik" wrócił i przypomniał, że nam go brakowało

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

Nie, "Inside Out", czyli premierowy odcinek 2. sezonu "Odpowiednika", nie był najlepszym, co ten serial ma do zaoferowania. Pisząc o nim, narzekałem, że łatwo utonąć w gęstej plątaninie wątków i postaci, brakowało mi drugiego Howarda i emocjonalnego zaczepienia w większości scen. Patrząc z większego dystansu, trudno jednak nie cieszyć się z powrotu tej szpiegowskiej intrygi z fantastyką w tle, bo ta nadal wciąga jak mało co.

Gdy więc już opanujecie informacyjny chaos, przypominając sobie kto, z kim, przeciw komu i dlaczego, zanurzycie się po szyję w znajomym, zimnowojennym klimacie – tym razem nawet bardziej napiętym, w końcu relacje dyplomatyczne między dwoma światami zostały brutalnie przecięte. Pośrodku tego zamieszania znaleźli się natomiast nasi bohaterowie, na czele z Howardem Prime'em, który prowadząc życie swojego odpowiednika, musi zająć się dochodzącą do siebie, lecz mającą kłopoty z pamięcią żoną. Emily (świetna Olivia Williams) i jej powrót rzeczywistości były najlepszą częścią odcinka i tylko czekać, aż jej wątek nabierze rumieńców.

Tych nie brakowało za to w historii Petera i Clare, ciągle sprawiających wrażenie szczęśliwego małżeństwa, ale mających coraz większe wątpliwości co do swoich ról. Zwłaszcza on zaczyna nie radzić sobie z presją, spotęgowaną jeszcze przez pojawienie się na scenie Nayi Temple (Betty Gabriel) – byłej agentki FBI, która wygląda na taką, co nie da sobie za długo wciskać kitu.

Nie wiemy jeszcze, dokąd to wszystko zaprowadzi, ale jesteśmy przekonani, że lada moment sprawy skomplikują się jeszcze bardziej. W końcu wciąż nie odwiedziliśmy świata po drugiej stronie. Czekamy zatem niecierpliwie na ciąg dalszy, na razie ciesząc się po prostu z faktu, że "Odpowiednik" znów z nami jest. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5
REKLAMA