Świąteczny odcinek "Chilling Adventures of Sabrina" zawierał easter egg z Archie Comics. Zauważyliście?

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Mamy dobrą i zarazem złą wiadomość dla wszystkich entuzjastów crossovera między "Chilling Adventures of Sabrina" i "Riverdale". W świątecznym odcinku serialu pojawił się easter egg. Jaki?

Świąteczny odcinek "Chilling Adventures of Sabrina" zatytułowany "Zimowa opowieść" był pełen niespodzianek, a jednej z nich mogliście nawet nie wyłapać.

Od kiedy wiadomo było, że Roberto Aguirre-Sacasa, twórca "Riverdale", będzie pracować przy serialu o przygodach nastoletniej czarownicy, którego akcja rozgrywa się w położonym za rzeką Sweetwater Greendale, pojawiały się pytania o możliwy crossover. Na razie jeszcze do niego nie doszło, a entuzjaści tego pomysłu muszą zadowolić się pewną aluzją, która padła w świątecznym odcinku serialu.

- Największa aluzja w tym odcinku wcale nie dotyczy "Riverdale", a Archie Comics - mówi Aguirre-Sacasa, który jest dyrektorem kreatywnym we wspomnianym komiksowym wydawnictwie.

Na co powinniście byli zwrócić uwagę? Tym razem nie na Sabrinę, a na Susie.

- Susie [Lachlan Watson] była przebrana za świątecznego elfa o imieniu Jingles. Jest to postać z Archie Comics, która co roku pojawia się w Riverdale w Boże Narodzenie i psoci z dzieciakami. Chciałem opowiedzieć historię o Jingles od dłuższego czasu. Zatem aluzja, która pojawiła się w Sabrinie nie dotyczy serialu "Riverdale", a pochodzi z Archie Comics - wyjaśnia showrunner serialu.

Przebrana za świątecznego elfa Susie wpadła w niezłe tarapaty. Niewiele brakowało, a pan Bartell, demon udający Świętego Mikołaja, zalałby ją wrzącym woskiem i przerobił na woskową figurę.

Serial "Chilling Adventures of Sabrina" dostępny jest w serwisie Netflix.

REKLAMA