Netflix szykuje serialowy prequel filmu "Ciemny kryształ". Obsada jest nieziemska!

"Ciemny kryształ: Czas buntu" (Fot. Netflix)

0

"Ciemny kryształ: Czas buntu" to prequel filmu fantasy z lat 80. Netflix pokazał właśnie pierwsze zdjęcia i ujawnił, kto użyczy głosów postaciom. Tylko zobaczcie tę listę!

Zebrać połowę Hollywood w obsadzie serialu fantasy łączącego kukiełkową animację z CGI? Dla Netfliksa to żaden problem. Nowa wersja filmowego klasyka z 1982 roku odświeży niezwykłą wizję Jima Hensona i Franka Oza, zabierając nas na planetę Thra w absolutnie doborowym towarzystwie.

"Ciemny kryształ: Czas buntu" ("The Dark Crystal: Age of Resistance") będzie 10-odcinkowym prequelem, którego akcja ma się rozgrywać na wiele lat przed filmowymi wydarzeniami. Zobaczymy tu historię trójki Gelflingów, którzy odkrywszy przerażający sekret kryjący się za mocami Skeksów, wyruszają w epicką podróż, by wzniecić powstanie i uratować swój świat. A jeśli w tym momencie zastanawiacie się, kim właściwie są Gelflingowie, to odpowiedź macie poniżej.

The Dark Crystal

The Dark Crystal

The Dark Crystal

Zaczynając od samej góry, mamy tu trójkę głównych bohaterów o imionach Brea, Deet i Rian, którym głosów użyczą Anya Taylor-Joy ("The Miniaturist"), Nathalie Emmanuel ("Gra o tron") i Taron Egerton ("Kingsman"), a to zaledwie początek znacznie dłuższej wyliczanki.

Jak podał TVLine, w rolach innych Gelflingów usłyszymy: Caitrionę Balfe, Natalie Dormer, Helenę Bonham-Carter, Harrisa Dickinsona, Eddie'ego Izzarda, Theo Jamesa, Toby'ego Jonesa, Shazada Latifa, Gugu Mbathę-Raw, Marka Stronga i Alicię Vikander.

Niezły zestaw, prawda? A jesteśmy dopiero w połowie! W role Skeksów i Mistyków wcielą się bowiem: Mark Hamill, Andy Samberg, Harvey Fierstein, Ralph Ineson, Jason Isaacs, Keegan-Michael Key, Ólafur Darri Ólafsson i Simon Pegg. Głosu Aughrze użyczy Donna Kimball, a w pozostałych rolach usłyszymy pracujących przy produkcji lalkarzy, m.in. Alice Dinnean, Louise Gold, Neila Sterenberga i Victora Yerrida.

Producentem i reżyserem nowego "Ciemnego kryształu" będzie Louis Leterrier ("Iluzja"), który zapowiedział, że serial będzie się opierał na tradycyjnej animacji kukiełkowej, a nie na efektach komputerowych. Premiera w Netfliksie w 2019 roku.