"Paragraf 22" – George Clooney i Kyle Chandler na zdjęciach z miniserialu od Hulu

"Paragraf 22" (Fot. Hulu)

"Paragraf 22" to nowa ekranizacja powieści Josepha Hellera, w której zobaczymy m.in. George'a Clooneya i Kyle'a Chandlera. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z miniserialu.

"Paragraf 22" ("Catch-22") będzie 6-odcinkową adaptacją słynnej powieści Josepha Hellera, w której w głównej roli zobaczymy Christophera Abbotta ("Dziewczyny"). Zagra on amerykańskiego bombardiera Johna Yossariana, który służąc w armii w czasach II wojny światowej, zmaga się nie tylko z wrogami, ale również z chorym systemem, w jakim utknął. Systemem, którego symbolem jest tytułowy paragraf, dający możliwość natychmiastowego zwolnienia ze służby ze względu na chorobę psychiczną. Problem w tym, że powołując się na niego, automatycznie zaświadcza się o własnym zdrowiu umysłowym.

Miniserial od Hulu będzie drugą ekranizacją powieści Hellera – pierwszą był film Mike'a Nicholsa z 1970 roku, w którym rolę Yossariana zagrał Alan Arkin. Jak zapowiedział jeden z producentów i współscenarzysta (obok Davida Michôda) nowej wersji, Luke Davies, tym razem również obejrzymy opowieść o szaleństwie wojny i wojennej biurokracji, a także poczuciu bezsilności, jakie wszyscy miewamy.

Oprócz Christophera Abbotta w "Paragrafie 22" zobaczymy Kyle'a Chandlera ("Bloodline"), który wcieli się w pułkownika Cathcarta – zwariowanego przełożonego Yossariana, stanowiącego prawdopodobnie większe zagrożenie od próbujących go zestrzelić Niemców. Współproducentem i reżyserem dwóch odcinków serialu jest George Clooney, który pojawi się również na ekranie jako Scheisskopf.

Ponadto w obsadzie są Hugh Laurie jako Major de Coverley i Giancarlo Giannini jako Marcello, właściciel rzymskiego burdelu. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Daniel David Stewart, Austin Stowell, Rafi Gavron, Graham Patrick Martin, Jon Rudnitsky, Lewis Pullman, Pico Alexander, Tessa Ferrer i Jay Paulson.

Premierę "Paragrafu 22" zapowiedziano na wiosnę 2019 roku, w Polsce serial będzie można zobaczyć w HBO GO. Poniżej pierwsze zdjęcia opublikowane przez "Entertainment Weekly" i "People".

Catch-22

Catch-22

catch22-4

Catch-22

paragraf02

paragraf03

paragraf04

paragraf05

REKLAMA