Kto będzie gwiazdą 2. sezonu "American Horror Story"?

Główną gwiazdą 2. sezonu "American Horror Story" będzie osoba, którą dobrze znamy z pierwszego. Ale uwaga - jest haczyk. I spoiler.

Jessica Lange pojawi się w 2. sezonie "American Horror Story" w nowej roli. Zagra zupełnie inną postać niż Constance, którą grała w 1. sezonie (i za którą dostała Złoty Glob). Laureatka wielu nagród (niektórzy pamiętają ją jeszcze z "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy" albo "Tramwaju zwanego pożądaniem") podpisała z FX nowy kontrakt, określający warunki jej występu w nowym sezonie "American Horror Story".

Twórcy "American Horror Story" entuzjastycznie twierdzą, że tym razem to postać Jessiki Lange będzie najważniejsza dla serialu. Na co miał pewnie wpływ fantastyczny wręcz odbiór jej kreacji z 1. sezonu.

Ale to nie koniec powrotów: Ryan Murphy ogłosił też, że główną rolę męską w serialu zagra Zachary Quinto. Ze starej obsady powrócą jeszcze: Evan Peters (Tate), Sarah Paulson (Billie Dean) i Lily Rabe (Nora). Oni również zagrają zupełnie nowych bohaterów.

Jak będzie wyglądała fabuła 2. sezonu "American Horror Story"? Murphy na razie nie chce powiedzieć zbyt dużo. Zapewnił tylko, że w serialu nigdy nie będzie wilkołaków ani wampirów. Będą elementy ponadnaturalne, ale nie będą to duchy. Akcja sezonu będzie miała miejsce w instytucji rodem z horroru, czyli zapewne w jakiejś amerykańskiej psychuszce.

Zmianie ulegnie też czołówka - nowa ma być inspirowana filmem "Siedem".

REKLAMA