Czy Netflix właśnie potwierdził, że będzie świąteczne "Black Mirror"? "Bandersnatch" ma zakładkę w serwisie

"Black Mirror: White Christmas" (Fot. Channel 4)

Po co ogłaszać premierę serialu, skoro można zaskoczyć widzów? Najwyraźniej tak będzie z "Black Mirror: Bandersnatch", które istnieje naprawdę i pojawi się na Netfliksie przed końcem roku.

Netflix postanowił przetestować na swoich klientach nowy typ świątecznej niespodzianki – już od miesiąca powracają informacje, że w serwisie pojawi się świąteczny odcinek "Black Mirror". Streamingowy gigant co prawda ich oficjalnie nie potwierdza, ale też specjalnie nie ukrywa. Miesiąc temu wyciekła data premiery – 28 grudnia – a dziś jest już na Netfliksie zakładka "Black Mirror: Bandersnatch".

Co wiemy o tym odcinku? W tym momencie nic pewnego. Nie wiemy na przykład, czy to w ogóle będzie odcinek, czy pełnometrażowy film – jak sugeruje osobna zakładka na Netfliksie. I czy w takim razie będzie jeszcze dłuższy niż trwające prawie półtorej godziny "Hated in the Nation".

netflix-bm

Nie wiemy też nic o o jego treści – to raczej miks przecieków i zgadywanek, niż choćby namiastka oficjalnej informacji. Najprawdopodobniej "Bandersnatch" będzie kolejną (po "White Christmas" z 2014 roku) świąteczną opowieścią w klimacie "Black Mirror", a jej akcja będzie osadzona w latach 80. Tak przynajmniej wynikało ze zdjęć z planu w Londynie, które jakiś czas temu wyciekły do sieci.

Tytuł sugeruje, że odcinek może mieć coś wspólnego z twórczością Lewisa Carrolla, w której pojawiało się stworzenie o tej nazwie (w "Wyprawie na żmirłacza" oraz "Po drugiej stronie lustra"). Jest też niewydana gra wideo z lat 80. pod tym samym tytułem. Być może Charlie Brooker w jakiś sposób połączy jedno z drugim.

Czy te przypuszczenia są słuszne, powinniśmy dowiedzieć się 28 grudnia, jeśli tylko przecieki są coś warte. Niestety, tym razem to nie jest tak, że my coś wiemy, tylko krępuje nas embargo. Netflix postanowił utrzymać "Bandersnatch" w tajemnicy także przed krytykami. Jeśli odcinek/film pojawi się po świętach w serwisie, będziemy tak samo zaskoczeni – czy może "zaskoczeni" – jak wy.

REKLAMA