Pełnometrażowy "Luther" jak "Siedem" Davida Finchera? Idris Elba zdradza szczegóły filmu

"Luther" (Fot. BBC)

0

Film pełnometrażowy o Lutherze zaczyna nabierać rumieńców. Idris Elba zdradza, że prace nad projektem postępują, a twórca serialu, Neil Cross, pracuje nad scenariuszem.

Fani serialu "Luther" mają wiele powodów do zadowolenia, a nadchodzący 5. sezon serialu BBC jest tylko jednym z nim.

Grający tytułową rolę w produkcji Idris Elba oraz jej twórca Neil Cross od jakiegoś czasu nastawiali widzów na to, co prawdopodobnie nadejdzie, czyli na pełnometrażową wersję przygód Johna Luthera. Teraz aktor zdradza, że prace nad projektem są w toku.

Elba zapowiada, że twórca serialu "już haruje nad scenariuszem", a film będzie robiony na ogromną skalę.

- "Luther" posiada wszystkie cechy potrzebne do powtórzenia sukcesu tych klasycznych filmów z gatunku neo noir z lat 90. jak "Siedem" i "W sieci pająka". To, co chcielibyśmy zrobić, to użyć tego schematu do stworzenia filmowego "Luthera" – mówi Idris.

Aktor pytany o to, czego możemy spodziewać się po filmowej wersji przygód detektywa odpowiada "więcej morderstw, więcej Volvo, więcej nachmurzonego Luthera. W zasadzie chcemy dotrzeć do większej publiczności i zrobić film na większą skalę, może nawet międzynarodową" – dodaje.

Nie wiadomo, gdzie – poza Londynem – mógłby rozgrywać się pełnometrażowy Luther. Ostatnio Idris Elba wspominał o Brazylii, natomiast w swojej najnowszej wypowiedzi skłania się bardziej ku europejskim miastom.

"Luther" wraca 1 stycznia – nowe odcinki będą w HBO GO.