Ziemia potrzebuje cudu w zwiastunie "Cudotwórców" – nowej komedii ze Steve'em Buscemim

"Miracle Workers" (Fot. TBS)

0

Steve Buscemi został Bogiem i ma za sobą ciężkie kilka tysięcy lat. A wyraźnie zniechęcony Stwórca to nie jest dobra wiadomość dla Ziemi – zobaczcie zwiastun nowego serialu TBS.

Myślicie, że Bóg ma łatwe życie? Nie w "Miracle Workers", nowej komedii autorstwa Simona Richa ("Man Seeking Woman"), w której Najwyższego zagra Steve Buscemi, a partnerować mu będzie m.in. Daniel Radcliffe w roli podrzędnego anioła, Craiga. Ten przytłoczony robotą pracownik niebiańskiego działu odpowiadania na modlitwy stanie przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Będzie musiał przekonać własnego szefa, że Ziemia jednak jest warta ratunku.

A nie będzie to łatwe, ponieważ jak widać w pełnym zwiastunie serialu, Bóg ma wyraźnie dość planety, na której ma coraz mniej fanów. "Hoochie Mama!" – podsumowuje krótko, oglądając wszystko, co wyprawia się na Ziemi i najwyraźniej dochodząc do wniosku, że łatwiej będzie wszystko rozwalić i zacząć od nowa. Ostatnią nadzieją ludzkości na ocalenie będą więc Craig i jego nowa współpracowniczka, Eliza (Geraldine Viswanathan), muszący dokonać prawdziwego cudu: sprawienia, by dwoje ludzi się w sobie zakochało.

A wszystko to w pomysłowej otoczce, która zamieniła Niebo w coś na kształt przepełnionej biurokracją gigantycznej korporacji, gdzie nie brakuje ani wydziału chmur, ani wulkanów, ani nawet Angeli Kinsey ("The Office") za biurkiem. Są też miliardy modlitw, na które nie ma komu odpowiadać, impreza z okazji końca świata i jeszcze kilka rzeczy zapowiadających czyste szaleństwo.

W obsadzie są jeszcze Karan Soni ("Deadpool"), Jon Bass ("Baywatch") i Sasha Compère ("Reverie"), a w gościnnych rolach mają się pojawić m.in. Tituss Burgess, Margaret Cho, Tim Meadows i Chris Parnell. Premierę "Miracle Workers" w stacji TBS zapowiedziano na 12 lutego.