Nasz top 15: Najlepsze nowe seriale 2018 roku

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Gdybyście nie wiedzieli, co nadrobić w te święta, mamy dla was 15 propozycji, reprezentujących wszelkie możliwe gatunki. Na naszej liście najlepszych nowości 2018 roku jest "Pose", "Nawiedzony dom na wzgórzu" czy "Terror".

15. "The End of the F***ing World"

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

"The End of the F***ing World" (Fot. Channel 4)

Trochę młodzieżowej historii o dojrzewaniu, trochę morderczego kina drogi, mnóstwo czarnego humoru i nadspodziewanie dużo autentycznych emocji – tak wygląda mieszanka, którą zachwycaliśmy się na początku roku i która wciąż nie wyparowała nam z pamięci. A to tylko potwierdza, że "The End of the F***ing World" to jedna z lepszych nowości, jakie widzieliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Historia Jamesa (Alex Lawther) i Alyssy (Jessica Barden), czyli 17-letniego psychopaty i jego bezczelnej dziewczyny, którzy uciekają wspólnie z domu i udają się w podróż w nieznane, świetnie łączy dobrze znane stylistyki, dając zaskakująco świeży efekt końcowy. Energią bijącą z ośmiu króciutkich odcinków można by obdarować jeszcze z tuzin innych seriali, a zwariowane przygody bohaterów wyglądają, jakby wyszły spod ręki samego Quentina Tarantino, ale jednocześnie nie sposób przeoczyć, że to opowieść podszyta głębokim smutkiem. Czasem totalnie odjechana, a kiedy indziej gorzka jak diabli rzecz o parze bardzo pogubionych dzieciaków, które zostawiono samym sobie, co musiało mieć swoje konsekwencje.

Tych rzecz jasna nie zdradzimy, radząc, byście jak najszybciej sami to sprawdzili, jeśli z jakiegoś powodu jeszcze nie mieliście okazji. Długo to nie zajmie, bo seans "The End of the F***ing World" mija w mgnieniu oka, zostawiając po sobie lekkie rozczarowanie, że trwał tak krótko, ale przede wszystkim naprawdę świetne wrażenie. I to praktycznie pod każdym względem, bo oprócz porywającej historii mamy tu także kapitalne aktorstwo, genialną ścieżkę dźwiękową i zakończenie, które na długo utkwi Wam w pamięci.

A przynajmniej do premiery kontynuacji, o której już wiadomo, że powstanie. Jeśli będzie tak dobra jak oryginał, to nie mamy nic przeciwko. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA