"The Spanish Princess" – pierwsze zdjęcia z serialu o Katarzynie Aragońskiej

"The Spanish Princess" (Fot. Starz)

"The Spanish Princess" to kolejna adaptacja historycznych powieści Philippy Gregory od telewizji Starz. Tym razem główną bohaterką będzie młoda Katarzyna Aragońska, którą zagra Charlotte Hope.

Była już "Biała królowa" i "Biała księżniczka", pora na "Hiszpańską księżniczkę". Pod tym mianem kryje się Katarzyna Aragońska – główna bohaterka kolejnej ekranizacji popularnych powieści autorstwa Philippy Gregory szykowanej przez stację Starz i noszącej tytuł "The Spanish Princess".

Miniserial będzie adaptacją dwóch książek ("Wiecznej księżniczce" oraz "Klątwie Tudorów") i opowie o mniej znanych losach bohaterki, jeszcze zanim została królową Anglii i żoną Henryka VIII. "Gdy poznajemy Katarzynę w większości historii, jest już nudną, zrzędliwą i skazaną na ostracyzm żoną na wygnaniu" – powiedział jeden z showrunnerów, Matthew Graham. "Czego ludzie nie wiedzą, to że była szczęśliwie zakochaną mężatką przez ponad 20 lat".

Plan twórców jest więc taki, by pokazać młodą, pełną werwy i namiętności Katarzynę, zaprzeczając jej utrwalonemu w kulturze wizerunkowi. Pomóc ma w tym Charlotte Hope (aktorka znana m.in. z roli Myrandy w "Grze o tron"), wcielając się w hiszpańską księżniczkę, od dziecka obiecaną angielskiemu następcy tronu, księciu Arturowi. Gdy dochodzi do tragedii, która stawia przyszłość Katarzyny pod znakiem zapytania, kobieta postanawia wziąć los we własne ręce, walcząc o to, co jej przeznaczone – miano królowej Anglii.

Na pierwszych zdjęciach z serialu opublikowanych przez "Entertainment Weekly" możecie zobaczyć Katarzynę Aragońską w otoczeniu swojej wytwornej i barwnej świty, a także Laurę Carmichael ("Downton Abbey") jako Małgorzatę Pole.

The Spanish Princess

The Spanish Princess

Podobnie jak w przypadku poprzednich ekranizacji i tutaj można się spodziewać historii opowiedzianej z kobiecego punktu widzenia, często pomijanej w podręcznikach. Brak znajomości pewnych faktów będzie oczywiście wymuszał uzupełnianie ich fikcją. Twórcy zapowiadają, że znajdzie się tu miejsce na historie dam dworu czy innych przebywających w królewskim otoczeniu kobiet, a także wątki przybyłych do Anglii wraz z Katarzyną służących – imigrantów muszących się przystosować do innego klimatu i kultury.

W obsadzie poza już wymienionymi znajdują się m.in. Angus Imrie ("Kingdom"), Harriet Walter ("Flowers"), Ruairi O’Connor ("Delicious"), Georgie Henley ("Opowieści z Narnii"), Elliot Cowan ("Krypton"), Aaron Cobham ("Cold Feet") i Alexandra Moen ("Fortitude"). Premierę "The Spanish Princess" zapowiedziano na wiosnę 2019 roku, w Polsce serial będzie można oglądać w HBO GO.

REKLAMA