"The Spanish Princess" – pierwsze zdjęcia z serialu o Katarzynie Aragońskiej

"The Spanish Princess" (Fot. Starz)

0

"The Spanish Princess" to kolejna adaptacja historycznych powieści Philippy Gregory od telewizji Starz. Tym razem główną bohaterką będzie młoda Katarzyna Aragońska, którą zagra Charlotte Hope.

Była już "Biała królowa" i "Biała księżniczka", pora na "Hiszpańską księżniczkę". Pod tym mianem kryje się Katarzyna Aragońska – główna bohaterka kolejnej ekranizacji popularnych powieści autorstwa Philippy Gregory szykowanej przez stację Starz i noszącej tytuł "The Spanish Princess".

Miniserial będzie adaptacją dwóch książek ("Wiecznej księżniczce" oraz "Klątwie Tudorów") i opowie o mniej znanych losach bohaterki, jeszcze zanim została królową Anglii i żoną Henryka VIII. "Gdy poznajemy Katarzynę w większości historii, jest już nudną, zrzędliwą i skazaną na ostracyzm żoną na wygnaniu" – powiedział jeden z showrunnerów, Matthew Graham. "Czego ludzie nie wiedzą, to że była szczęśliwie zakochaną mężatką przez ponad 20 lat".

Plan twórców jest więc taki, by pokazać młodą, pełną werwy i namiętności Katarzynę, zaprzeczając jej utrwalonemu w kulturze wizerunkowi. Pomóc ma w tym Charlotte Hope (aktorka znana m.in. z roli Myrandy w "Grze o tron"), wcielając się w hiszpańską księżniczkę, od dziecka obiecaną angielskiemu następcy tronu, księciu Arturowi. Gdy dochodzi do tragedii, która stawia przyszłość Katarzyny pod znakiem zapytania, kobieta postanawia wziąć los we własne ręce, walcząc o to, co jej przeznaczone – miano królowej Anglii.

Na pierwszych zdjęciach z serialu opublikowanych przez "Entertainment Weekly" możecie zobaczyć Katarzynę Aragońską w otoczeniu swojej wytwornej i barwnej świty, a także Laurę Carmichael ("Downton Abbey") jako Małgorzatę Pole.

The Spanish Princess

The Spanish Princess

Podobnie jak w przypadku poprzednich ekranizacji i tutaj można się spodziewać historii opowiedzianej z kobiecego punktu widzenia, często pomijanej w podręcznikach. Brak znajomości pewnych faktów będzie oczywiście wymuszał uzupełnianie ich fikcją. Twórcy zapowiadają, że znajdzie się tu miejsce na historie dam dworu czy innych przebywających w królewskim otoczeniu kobiet, a także wątki przybyłych do Anglii wraz z Katarzyną służących – imigrantów muszących się przystosować do innego klimatu i kultury.

W obsadzie poza już wymienionymi znajdują się m.in. Angus Imrie ("Kingdom"), Harriet Walter ("Flowers"), Ruairi O’Connor ("Delicious"), Georgie Henley ("Opowieści z Narnii"), Elliot Cowan ("Krypton"), Aaron Cobham ("Cold Feet") i Alexandra Moen ("Fortitude"). Premierę "The Spanish Princess" zapowiedziano na wiosnę 2019 roku, w Polsce serial będzie można oglądać w HBO GO.