Sekunda z każdego odcinka "Mad Men". Brzmi absurdalnie, wygląda rewelacyjnie!

"Mad Men" (Fot. AMC)

Może by tak wziąć po jednej sekundzie z każdego odcinka "Mad Men" i zmontować to w jedno wideo? Dobrze, że znalazł się ktoś, kto uznał to za warty zrealizowania pomysł, bo efekt jest świetny.

To nie jest jeden z tych filmików, które w kilka minut streszczają cały serial. Wręcz przeciwnie, jeśli nie oglądaliście "Mad Men", z całą pewnością nie zrozumiecie z niego ani trochę, widząc tylko szereg wyrwanych z kontekstu scen. A jeśli oglądaliście... to wiele się nie zmieni. Ciągle będzie to zbiór niełączących się w spójną całość fragmentów, ale już na pewno nie będą one przypadkowe.

Zapewniamy, że sami możecie się zdziwić, jak wiele wciąż pamiętacie i jak dużo już zapomnieliście z 7 sezonów i 92 odcinków "Mad Men". Poniższe wideo, zmontowane z krótkich urywków każdego z nich, będzie tego doskonałym świadectwem. Są tu zarówno absolutnie ikoniczne ujęcia, których zabraknąć nie mogło (kadr z bohaterami w nowym biurze!), jak i wybory mniej oczywiste, a nawet takie, które zupełnie wypadły nam z głowy. Łączy je to, że wszystkie przywołują mnóstwo wspomnień, jednocześnie idealnie oddając serialowy klimat, podkreślony jeszcze znajomym motywem muzycznym.

Jeśli więc macie wolną chwilę na krótką podróż w czasie, to koniecznie zobaczcie, jak wygląda sekunda z każdego odcinka "Mad Men" w praktyce. Tylko jeśli zaraz potem zachce Wam się obejrzeć cały serial od początku, to nie mówcie, że nie ostrzegaliśmy!

REKLAMA