Najlepsze serialowe odcinki 2018 roku (miejsca 10 – 1)

"Nawiedzony dom na wzgórzu" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. "The Good Place" – "Janet(s)"

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)

Ostatni odcinek "The Good Place" w 2018 roku nie trafił na naszą listę tylko dlatego, że mamy go świeżo w pamięci. Ani nawet dlatego, że wymagał więcej wysiłków ze strony ekipy niż poprzednie. To po prostu fenomenalne połączenie głównej fabuły skupionej wokół tajemnic Dobrego Miejsca i Złego Miejsca z emocjonalną bombą w ramach historii poszczególnych bohaterów. I z techniczną finezją, jakiej wymagał tak szalony pomysł.

D'Arcy Carden dostała tu do zagrania swoją postać, Janet, a oprócz tego jeszcze cztery inne Janet, które tak naprawdę nie są Janet, tylko Eleanor, Tahani, Chidim i Jasonem w ciałach Janet. Skomplikowane? To co dopiero powiedzieć o scenie, w której Eleanor w ciele Janet udaje przed Chidim w ciele Janet, że jest Jasonem w ciele Janet? Ale jakimś cudem wszystko da się zrozumieć, widz nadąża za pokręconą akcją, a zabawy w naśladownictwo nie są tylko sposobem na rozbawienie odbiorców.

janets456

Odcinek przynosi przełom w relacji Eleanor i Chidiego. Tahani (w ciele Janet) i Jason (jak wyżej) odkrywają, że Janet (oryginalna) jest zakochana w Jasonie. A poza "próżnią Janet" też się działo. Michael dowiedział się, że od pięciu stuleci nikt nie trafił do Dobrego Miejsca i że nie można liczyć na pomoc Głównego Księgowego (Stephen Merchant). A potem wszyscy trafiają do prawdziwego Dobrego Miejsca. Istne wariactwo!

Morgan Sackett (reżyseria) oraz Josh Siegal i Dylan Morgan (scenariusz) w ciągu niespełna 25-minutowego odcinka osiągnęli tyle, ile wielu serialom nie uda się nigdy. "Janet(s)" to popchnięcie do przodu śledztwa w sprawie życia po życiu, przełomy osobiste i niewiarygodne obrazy, które na pewno pozostaną w naszej pamięci. Kreatywne ryzyko, które się opłaciło. I to wszystko w ramach ogólnodostępnej stacji! [Kamila Czaja]

goodplace2

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA