Co przegapiliście w "Black Mirror: Bandersnatch"? Oto wszystkie możliwe zakończenia i scena po napisach

"Black Mirror: Bandersnatch" (Fot. Netflix)

Wydaje Wam się, że sprawdziliście wszystkie możliwości w "Bandersnatch"? Prawdopodobnie jednak coś przegapiliście. Jest ich naprawdę dużo, jest też pewna niespodzianka po napisach.

Spędziłam kilka godzin z "Bandersnatch" i choć udało mi się poznać wszystkie zakończenia, niektóre rzeczy po drodze gdzieś mi umknęły. O czym przekonałam się, oglądając fanowską grafikę – schemat wszystkich możliwych wyborów. Są na nim nie tylko zakończenia, ale też droga, która prowadzi do każdego z nich.

Widać, że niektóre wybory nie mają żadnego znaczenia (której kasety chcemy posłuchać), a inne mają większe znaczenie, niż nam się wydaje (od tego, które płatki wybierzemy, zależy, czy zobaczymy psa sąsiadów, który potem może odkopać – bądź nie – ciało w ogródku).

Widać też, jak wielu "właściwych" wyborów trzeba dokonać, żeby dostać jedyne zakończenie, kiedy gra zostaje oceniona na 5/5 i Pearl tworzy jej nową wersję. Takie właśnie zakończenie miałam jakimś cudem za pierwszym razem i potem każde kolejne wydawało mi się rozczarowujące w porównaniu z tym.

I to nie koniec niespodzianek, bo odcinek zawiera także easter egg w postaci sceny po napisach, na którą mało kto z nas pewnie zwrócił uwagi. To kod QR, który zaprowadzi Was na stronę Tuckersoft. Jest ona wypełniona niespodziankami dla fanów "Black Mirror" – znajdziecie tam na przykład aplikację do oceniania ludzi z odcinka "Nosedive". Znajdziecie też grę Nohzdyve, która pojawia się w "Black Mirror: Bandersnatch".

Niestety, nie każdy może tak po prostu zobaczyć ten kod po napisach. Serwis The Wrap podał dokładną ścieżkę wyborów, jakich trzeba dokonać, żeby znaleźć się w tym miejscu.

"Black Mirror: Bandersnatch" jest dostępne w serwisie Netflix.

REKLAMA