Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2018 roku

"Obsesja Eve" (Fot BBC America)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Florence Pugh, "Mała doboszka"

"Mała doboszka" (Fot. BBC)

"Mała doboszka" (Fot. BBC)

Jeśli nie śledzicie uważnie nowego brytyjskiego kina, to nazwisko Florence Pugh mogło być Wam kompletnie nieznane. Zaledwie 22-letnia aktorka wybiła się w zeszłym roku świetną rolą w filmie "Lady M.", co z kolei otworzyło jej drzwi do głośniejszych tytułów, jak choćby serialowa "Mała doboszka". I mamy nadzieję, że to dopiero początek wielkiej kariery, bo dziewczyna ma wszystko, żeby podbijać nie tylko nasze rankingi.

Do tego wystarczyła kapitalna rola w skomplikowanej szpiegowskiej opowieści, w której udało się jej nadać ludzkiego rysu zawiłym le Carré'owskim intrygom. Wcielając się w Charlie, brytyjską aktorkę zatrudnioną przez izraelski wywiad, bywała w tym wszystkim równie zdezorientowana co my, ale jednocześnie wydawała się nigdy nie tracić kontroli nad sytuacją.

Przekonywała zarówno wtedy, gdy epatowała zadziornością i pewnością siebie, mogąc owinąć sobie każdego wokół palca, jak i wówczas, gdy sytuacja zaczynała ją przerastać. Bywała zmysłowa i pociągająca, by wkrótce potem pokazać delikatne oblicze dziewczyny wplątanej w nie swoją wojnę. Zawsze też była pełna życia, wnosząc na ekran porcję energii, jakiej nie dostarczali partnerzy o znacznie głośniejszych nazwiskach.

Przede wszystkim jednak Florence Pugh obdarzyła swoją bohaterkę autentycznymi emocjami i wątpliwościami, które ostatecznie okazały się znacznie ważniejsze od pokręconej historii o szpiegach i terrorystach. A że przy tym fantastycznie wyglądała w każdej z wielu sukienek, jakie nosiła w serialu, to już tylko sympatyczny dodatek. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12