10 najchętniej ściąganych seriali 2018 roku. Co oglądali piraci pod nieobecność "Gry o tron"?

"Teoria wielkiego podrywu" (Fot. CBS)

Pod względem popularności na torrentach nic nie jest w stanie przebić "Gry o tron", i to mimo że jest legalnie dostępna na całym świecie. A co oglądają piraci, kiedy serialu HBO nie ma?

Serwis TorrentFreak co roku podaje listy seriali, które są najpopularniejsze na torrentach. W ostatnich latach nr 1 zawsze był taki sam: "Gra o tron". Torrentowe podsumowanie 2018 roku siłą rzeczy musi się nieco różnić: na pozycję lidera wskoczył dotychczasowy nr 2, czyli "The Walking Dead" (z ponad milionem ściągnięć). Oba seriale łączy to, że można je legalnie oglądać na bieżąco w większości krajów – "Grę o tron" w HBO i na platformach streamingowych HBO, "The Walking Dead" najczęściej na kanale FOX.

Całą dziesiątka najchętniej ściąganych seriali w 2018 roku wygląda tak:

1. "The Walking Dead" (awans z 2. miejsca)
2. "Flash" (awans z 3. miejsca)
3. "The Big Bang Theory" (awans z 4. miejsca)
4. "Wikingowie" (awans z 8. miejsca)
5. "Titans" (nowość)
6. "Arrow" (awans z 10. miejsca)
7. "Supernatural" (powrót)
8. "Westworld" (powrót)
9. "DC's Legends of Tomorrow" (powrót)
10. "Suits" (spadek z 9. miejsca)

Jak widać, wiele się nie zmienia i na liście wciąż dominują seriale geekowskie. Szczególnie wśród nich interesujący jest nr 5, czyli "Titans". Czy serial DC byłby wśród najchętniej ściąganych tytułów, gdyby Netflix go pokazywał na bieżąco poza Stanami Zjednoczonymi? Obstawiamy, że jednak nie.

Obstawiamy też, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy, czyli "Gra o tron" odzyska fotel lidera, a obecne numery 1, 2 i 3 przesuną się o jedno oczko w dół.

REKLAMA