Netflix zaprasza na lekcję wychowania seksualnego. Poznajcie bohaterów "Sex Education"

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0

"Sex Education", czyli nowy brytyjski komediodramat, szykuje się na oryginalną opowieść o dojrzewaniu. Zanim zaczniecie netfliksową edukację seksualną, poznajcie obsadę.

Otis Millburn to, jak obwieszcza nam grający go Asa Butterfield, "zawodowy prawiczek, kompletne modowe zero i guru seksu". Jakim cudem szkolny loser stał się specem akurat w tej dziedzinie? Mieszkając ze swoją matką Jean (Gillian Anderson), która jest seksuolożką i zarazem nieustannym źródłem obciachu dla Otisa.

Kiedy o jego rodzinnej sytuacji dowiaduje się cała szkoła, dobrze obeznany w świecie seksu (przynajmniej ze strony teoretycznej) Otis łączy siły ze swoim najlepszym przyjacielem Erikiem (Ncuti Gatwa) oraz Maeve (Emma Mackey), licealną "niegrzeczną dziewczyną", aby otworzyć dla rówieśników sekretną klinikę seksualną. Pomagając im w przeróżnych osobistych problemach, Otis ma okazję zyskać w oczach znajomych, a przy okazji samemu skonfrontować się z własnym podejściem do seksualności.

Promocyjny klip wypuszczony przez Netfliksa daje pierwsze bliższe spojrzenie na bohaterów "Sex Education". Sprawdźcie sami, dlaczego Eric potrzebuje pomocy "Różowej Brygady" i spróbujcie uwierzyć Gillian Anderson, kiedy przekonuje, że Jean naprawdę nie jest taka obciachowa, jak ją syn maluje.

Netflix zapowiada, że brytyjska produkcja będzie szczerym i zabawnym spojrzeniem na okres dojrzewania i jego wszystkie piękne, wstydliwe i niezapomniane momenty. Jak zachęca slogan produkcji, do jej oglądania "doświadczenie nie jest wymagane".

Scenarzystką i twórczynią komediodramatu jest Laurie Nunn, a za reżyserię odpowiadają Ben Taylor i Kate Herron. W obsadzie zobaczymy dodatkowo m.in. Alistaira Petrie ("Terror") oraz Jamesa Purefoya ("Hap i Leonard"). 1. sezon będzie składał się z ośmiu odcinków.

"Sex Education" pojawi się na Netfliksie 11 stycznia.