Sam Rockwell i Michelle Williams w teaserze "Fosse/Verdon". Szykuje się gratka dla fanów musicali

"Fosse/Verdon" (Fot. FX)

0

On był prawdziwym wizjonerem, ona jego gwiazdą. A telewizja FX zrobiła o nich serial, który zapowiada się niesamowicie. Zobaczcie teaser "Fosse/Verdon" w rewelacyjnej obsadzie.

Podczas dzisiejszych Złotych Globów telewizja FX wypuściła teaser serialu, który prawdopodobnie będzie zgarniał nagrody za rok. "Fosse/Verdon" to składająca się z ośmiu odcinków produkcja limitowana, oparta na książce "Fosse" Sama Wassona.

Serial opowie o współpracy i romansie reżysera i choreografa Boba Fosse z broadwayowską gwiazdą Gwen Verdon. FX zapowiada historię dwójki genialnych, skomplikowanych osób – ich miłości, sztuki, którą tworzyli, i ceny, jaką zapłacili za dążenie do wielkości. Boba Fosse zagra Sam Rockwell, z kolei w postać Gwen Verdon wcieli się Michelle Williams.

Ponadto w obsadzie znajdują się Norbert Leo Butz jako Paddy Chayefsky, Margaret Qualley jako Ann Reinking, Aya Cash jako Joan Simon, Nate Corddry jako Neil Simon, Susan Misner jako Joan McCracken, Bianca Marroquin jako Chita Rivera, Kelli Barrett jako Liza Minnelli, Evan Handler jako Hal Prince, Rick Holmes jako Fred Weaver, Paul Reiser jako Cy Feuer, Ethan Slater jako Joel Grey, Byron Jennings jako George Abbott i Laura Osnes jako Shirley MacLaine.

Showrunnerem i twórcą serialu "Fosse/Verdon" jest Steven Levenson, reżyseruje Thomas Kail, a wśród producentów znajduje się Lin-Manuel Miranda. Premiera zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku.