Duet z "The Killing" powraca w nowym serialu "Hanna". Zobaczcie zwiastun produkcji Amazona

"The Killing" (Fot. AMC)

Stęskniliście się za detektywami Linden i Holderem? Mireille Enos i Joel Kinnaman ponownie wystąpią razem w thrillerze "Hanna", w którym pojawi się także polska aktorka Joanna Kulig.

"Hanna", czyli nowa produkcja streamingowego serwisu Amazona, to adaptacja filmu z 2011 roku w reżyserii Joe Wrighta. Wcielająca się w tytułową postać Saoirse Ronan grała młodą dziewczynkę wychowywaną przez ojca, byłego agenta, w mroźnych lasach Finlandii i szkoloną na zabójczynię.

Filmowy duet Eric Bana i Cate Blanchett zastąpią w serialu Mireille Enos i Joel Kinnaman, którzy w latach 2011-2014 dzielili ekran jako detektywi Sarah Linden i Stephen Holder w "The Killing". Kinnaman zagra ojca głównej bohaterki, który wychowuje ją w lasach już nie fińskich, a polskich. Z kolei Enos stanie tym razem po przeciwnej stronie swojego serialowego partnera jako bezwzględna agentka CIA, której długo skrywana przeszłość może wyjść na jaw wraz z pojawieniem się Hanny i jej ojca. Rolę Saoirse Ronan przejmie w serialu Esme Creed-Miles.

Jeśli szukacie więcej polskich wątków niż tylko lasy, w których Hanna przechodzi szkolenie, to przygotujcie się na zobaczenie znajomej twarzy na ekranie. W obsadzie znalazła się także Joanna Kulig, której to rola w "Hannie" będzie zapewnie pierwszą z wielu międzynarodowych produkcji po sukcesie "Zimnej wojny". W rozmowie z "Tele Tygodniem" aktorka wyjawiła, że zagra matkę głównej bohaterki.

Za reżyserię pilota "Hanny" odpowiada Sarah Adina Smith ("Legion", "Room 104"). Współtwórca filmu i scenarzysta serialu David Farr zapowiada wyjątkowe połączenie thrillera ze spiskiem w tle oraz poruszającego dramatu rodzinnego i historii o dojrzewaniu.

"Hanna" będzie dostępna w marcu w serwisie Amazon Prime Video.

REKLAMA