Mahershala Ali, góry Ozark i sprawa sprzed lat. "Detektyw" zabiera nas za kulisy – zobaczcie wideo

"Detektyw" (Fot. HBO)

0

"Detektyw" powraca z 3. sezonem już w przyszłym tygodniu. Dla tych, którzy nie mogą doczekać się premiery HBO wypuściło klipy z planu nowej serii.

"Jeśli jesteś historią swojego życia, to kim stajesz się bez własnej pamięci?" – pyta Nic Pizzolatto, który powraca do HBO z 3. sezonem swojej mrocznej antologii. Prawie cztery lata po premierze (delikatnie mówiąc) słabo przyjętej 2. serii "Detektywa", nowe odcinki zapowiadają klimatyczną i wciągającą tajemnicę, której bliżej do klimatów premierowego sezonu z Matthew McConaugheyem i Woodym Harrelsonem w niezapomnianych kreacjach policjantów z Luizjany.

Tym razem na pierwszym planie zobaczymy świeżo upieczonego zdobywcę Złotego Globu Mahershalę Alego. Aktor wcieli się w detektywa Wayne'a Haysa, policjanta stanowego z Arkansas, prześladowanego przez niewyjaśnioną sprawa zaginięcia dwójki dzieci. Jak tłumaczy Carmen Ejogo, grająca powiązaną z dziećmi nauczycielkę Amelię Reardon, dla Haysa ta sprawa to "coś co go definiuje i daje poczucie tożsamości".

Ośmioodcinkowy sezon "Detektywa" będzie mógł dokładnie przebadać tajemniczą sprawę, jako że serial będzie przeskakiwał pomiędzy trzema okresami. Od feralnego zniknięcia w 1980 roku, przez lata 90. i ponowne zainteresowanie sprawą, aż po rok 2015. Jeśli więc kiedykolwiek zastanawialiście się, jak może wyglądać siedemdziesięcioletni Mahershala Ali, to w wideo wypuszczonym przez HBO dostaniecie odpowiedź.

Sam aktor wspomniał, że przy tworzeniu postaci Haysa inspirował się własnym dziadkiem.

Mój dziadek dał mi punkt wyjścia przy tworzeniu Wayne'a. Był policjantem stanowym i miał szczególną osobowość. Bardzo poważną. Bardzo wyraźną – powiedział aktor.

Poza Carmen Ejogo, na ekranie partneruje mu Stephen Dorff jako Roland West, śledczy z Arkansas pomagający mu w rozwiązaniu zagadki. Jak podkreśla aktor, w "Detektywie" dostał szansę na zagranie "takich rzeczy, jakich nigdy wcześniej nie miał okazji grać". Dodatkowo w serialu wystąpią m.in.: Ray Fisher ("Justice League"), Mamie Gummer ("Manhattan"), Scoot McNairy ("Halt and Catch Fire"), Josh Hopkins ("Quantico") i Jodi Balfour ("Rellik").

Tak jak w przypadku poprzednich sezonów za scenariusz ośmiu odcinków odpowiada Nic Pizzolatto, tym razem z małą pomocą Grahama Gordy'ego i – co może zainteresować fanów "Deadwood" – Davida Milcha. 3. sezon "Detektywa" będzie dla Pizzolatto także debiutem reżyserskim. W reżyserskim gronie znajdują się także Jeremy Saulnier ("Hold the Dark") oraz Daniel Sackheim ("The Americans").

Premiera pierwszych dwóch odcinków 3. sezonu "Detektywa" 14 stycznia w HBO i HBO GO.