Czy będzie 2. sezon "The Kominsky Method"? Dlaczego Netflix jeszcze go nie zamówił?

"The Kominsky Method" (Fot. Netflix)

0

Po ogromnym sukcesie na Złotych Globach 2. sezon "The Kominsky Method" to formalność. Opóźnienie w tym przypadku nie oznacza nic złego – wręcz przeciwnie. Co się dzieje za kulisami?

Jeśli nie słyszeliście wcześniej tytułu "The Kominsky Method", po wczorajszym rozdaniu Złotych Globów musieliście go już poznać. Produkcja Netfliksa opowiadająca o dwóch starszych panach z Los Angeles – aktorze i jego agencie, w których wcielają się Michael Douglas i Alan Arkin – zdobyła aż dwie nagrody, dla najlepszego serialu komediowego i dla najlepszego aktora komediowego (Douglas).

I w tym momencie wypada zapytać: dlaczego prawie dwa miesiące po premierze wciąż nic nie słychać o 2. sezonie? Deadline nieoficjalnie donosi, że rozmowy na ten temat pomiędzy Netfliksem a studiem Warner Bros. TV już trwają, a opóźnienie może w tym przypadku oznaczać dobre wiadomości. Pytanie nie brzmi, czy będzie 2. sezon, tylko z ilu odcinków będzie się składał.

Streamingowy gigant chciałby wydłużyć 2. sezon "The Kominsky Method" nawet do 13 odcinków, czyli tylu, ile mają sezony "Grace i Frankie", komedii o dwóch starszych paniach z Jane Fondą i Lily Tomlin w rolach głównych. Negocjacje dotyczą właśnie tej kwestii. Możliwości są dwie: albo będzie 13 odcinków, albo 10 odcinków. Ku tej drugiej opcji skłania się Michael Douglas, dla którego to pierwsza stała rola w serialu od czasu "Ulic San Francisco" w latach 70.

Możliwe jednak, że Douglas będzie chciał robić więcej odcinków, po tym jak za swoją rolę otrzymał Złoty Glob. W swoim przemówieniu zapewniał, że podoba mu się to, jak serwisy streamingowe zmieniają telewizję i że taka praca – w tym wieku i w takim momencie jego kariery – wydaje mu się fantastyczną opcją.

"The Kominsky Method" jest dostępne w serwisie Netflix.