Czy będzie 2. sezon "The Kominsky Method"? Dlaczego Netflix jeszcze go nie zamówił?

"The Kominsky Method" (Fot. Netflix)

Po ogromnym sukcesie na Złotych Globach 2. sezon "The Kominsky Method" to formalność. Opóźnienie w tym przypadku nie oznacza nic złego – wręcz przeciwnie. Co się dzieje za kulisami?

Jeśli nie słyszeliście wcześniej tytułu "The Kominsky Method", po wczorajszym rozdaniu Złotych Globów musieliście go już poznać. Produkcja Netfliksa opowiadająca o dwóch starszych panach z Los Angeles – aktorze i jego agencie, w których wcielają się Michael Douglas i Alan Arkin – zdobyła aż dwie nagrody, dla najlepszego serialu komediowego i dla najlepszego aktora komediowego (Douglas).

I w tym momencie wypada zapytać: dlaczego prawie dwa miesiące po premierze wciąż nic nie słychać o 2. sezonie? Deadline nieoficjalnie donosi, że rozmowy na ten temat pomiędzy Netfliksem a studiem Warner Bros. TV już trwają, a opóźnienie może w tym przypadku oznaczać dobre wiadomości. Pytanie nie brzmi, czy będzie 2. sezon, tylko z ilu odcinków będzie się składał.

Streamingowy gigant chciałby wydłużyć 2. sezon "The Kominsky Method" nawet do 13 odcinków, czyli tylu, ile mają sezony "Grace i Frankie", komedii o dwóch starszych paniach z Jane Fondą i Lily Tomlin w rolach głównych. Negocjacje dotyczą właśnie tej kwestii. Możliwości są dwie: albo będzie 13 odcinków, albo 10 odcinków. Ku tej drugiej opcji skłania się Michael Douglas, dla którego to pierwsza stała rola w serialu od czasu "Ulic San Francisco" w latach 70.

Możliwe jednak, że Douglas będzie chciał robić więcej odcinków, po tym jak za swoją rolę otrzymał Złoty Glob. W swoim przemówieniu zapewniał, że podoba mu się to, jak serwisy streamingowe zmieniają telewizję i że taka praca – w tym wieku i w takim momencie jego kariery – wydaje mu się fantastyczną opcją.

"The Kominsky Method" jest dostępne w serwisie Netflix.

REKLAMA