Oto pełna obsada i reżyserka prequela "Gry o tron". Wiemy też, gdzie i kiedy ruszą zdjęcia do pilota serialu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Wciąż nienazwany prequel "Gry o tron" nabiera rumieńców. Znamy nie tylko czas i miejsce rozpoczęcia prac na planie, ale i poznajemy nazwiska kolejnych aktorów. Kto dołączył do obsady?

Powoli rozpoczynają się prace nad prequelem "Gry o tron", który zabierze nas w odległe czasy w historii Westeros, dokładniej od Ery Herosów do nadejścia Długiej Nocy.

"Belfast Telegraph" podaje szczegóły dotyczące lokalizacji, w których kręcone będą zdjęcia do serialu. Głównym planem zdjęciowym będzie studio Paint Hall w Belfaście, ale niektóre sceny powstaną w Las Palmas i na Teneryfie. Wiadomo, że ekipa będzie pracować w Dark Hedges koło Ballycastle, w Ballintoy Harbour czy Shillanavogy Valley, które widzieliśmy już w GoT. Zdjęcia na Teneryfie i w Las Palmas ruszą na wiosnę bieżącego roku, zaś jesienią ekipa przeniesie się do Belfastu.

Jest to zdecydowanie dobra wiadomość nie tylko dla osób związanych z przemysłem filmowym w Północnej Irlandii, ale i dla lokalnej gospodarki. Znajdujący się w tym rejonie plan "Gry o tron" tłumnie przyciąga turystów i fanów serii.

Powiększa się również obsada serialu. Do Naomi Watts i Josha Whitehouse'a dołączyli Toby Regbo ("Reign"), Ivanno Jeremiah ("Humans"), Georgie Henley (seria "Opowieści z Narnii"), Naomi Ackie (pojawi się w "Star Wars: Episode IX"), Denise Gough ("The Fall"), Jamie Campbell Bower ("Will") i Sheila Atim ("Harlots"). Na razie nie wiadomo, w jakich rolach ich zobaczymy.

Z kolei do ekipy twórców dołączyła S.J. Clarkson ("The Defenders", "Jessica Jones"), która wyreżyseruje pilotażowy odcinek serialu i będzie też producentką. Scenariusz napisała Jane Goldman, a w gronie producentów wykonawczych znajduje się też m.in. George R.R. Martin.

Serial na razie ma zamówienie na pilota. Najwcześniej mamy szansę zobaczyć go w 2020 roku.