Jude Law i John Malkovich na zdjęciu z "The New Pope". Jak prezentuje się kontynuacja "Młodego papieża"?

"Młody papież" (Fot. Sky Atlantic)

Jude Law i John Malkovich wyglądają zupełnie jak... papież z papieżem na pierwszym zdjęciu z "The New Pope". To kontynuacja "Młodego papieża" po pewnych przetasowaniach w obsadzie.

"Młody papież" będzie mieć kontynuację, ale nie w formie tradycyjnego 2. sezonu, tylko czegoś bardziej nietypowego – nowego serialu limitowanego, zatytułowanego "The New Pope". Powróci w nim Jude Law jako Lenny Belardo aka papież Pius XIII, choć nie do końca wiemy, czy żywy, czy martwy. Jak pewnie pamiętacie, w finale "Młodego papieża" Lenny padł na ziemię nieprzytomny i jego dalsze losy pozostają nieznane.

Sądząc po pierwszym zdjęciu z "The New Pope", Law pojawi się na ekranie znów jako papież, ale nie będzie sam. W 8-odcinkowym nowym serialu możecie się spodziewać twistu, bo po pierwsze tak sugeruje tytuł i sam fakt, że to nowy serial, a po drugie John Malkovich – który ma grać główną rolę, ale HBO oficjalnie nie zdradza jaką – wygląda jakby szykował się do przejęcia tronu Piotrowego.

thenewpope0467

Zdjęcia do "The New Pope" już ruszyły we Włoszech. Twórca serialu Paolo Sorrentino wyreżyseruje wszystkie osiem odcinków i jest też współautorem scenariusza, razem z Umberto Contarello i Stefano Bisesem.

W obsadzie powrócą Silvio Orlando, Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi, którzy grali w "Młodym papieżu", a dołączą do nich Henry Goodman ("Agenci T.A.R.C.Z.Y."), Ulrich Thomsen ("Czarna lista"), Mark Ivanir ("Homeland") i Massimo Ghini ("Titanic: Blood and Steel").

Daty premiery wciąż nie znamy, ale "The New Pope" pojawi się prawdopodobnie w 2019 roku. Z kolei "Młodego papieża" możecie cały czas oglądać na HBO GO.

REKLAMA