Na film trochę jeszcze poczekamy, ale "Breaking Bad" powróci jako gra mobilna. Kiedy premiera?

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

0

"Breaking Bad" już wkrótce zawita do naszych smartfonów. Właśnie ukazały się pierwsze informacje o grze mobilnej Breaking Bad: Criminal Elements osadzonej w świecie serialu.

Chociaż w tym roku minie już sześć lat od finału "Breaking Bad", stworzony przez Vince'a Gilligana świat nie przestaje się rozrastać, także poza telewizję. Pisaliśmy już o tym, że trwają przygotowania do filmu osadzonego po wydarzeniach z finału oryginalnej serii. Teraz The Hollywood Reporter donosi, że jeszcze w 2019 roku premierę będzie miała mobilna gra strategiczna zatytułowana Breaking Bad: Criminal Elements.

Przygotowywana przez FTX Games oraz zaprojektowana przez Plamee darmowa gra ma dziać się w świecie znanym z oryginalnego serialu oraz jego spin-offu "Better Call Saul".

– [FTX Games] dba o detale tak bardzo jak nasz zespół twórców i jestem pod wrażeniem tego, z jakim oddaniem budują wiarygodne rozszerzenie uniwersum serialu. Myślę, że będzie to świetne doświadczenie dla fanów, którzy będą mieli okazję wejść w interakcję z bohaterami "Breaking Bad" w kompletnie nowej formie – powiedział Vince Gilligan.

Szczegóły fabuły gry nie są jeszcze znane, ale możemy spodziewać się, że zobaczymy w niej znajome twarze. FTX Games potwierdziło, że w grze pojawią się nie tylko Walter White i Jesse Pinkman, ale też Saul Goodman, Gus Fring oraz Mike Ehrmantraut. "Breaking Bad: Criminal Elements" oraz 5. sezonu "Better Call Saul" możemy się spodziewać jeszcze w 2019.

"Breaking Bad" i "Better Call Saul" dostępne są na Netfliksie.