Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

W tym tygodniu doceniamy netfliksowe "Sex Education", cieszymy się z powrotu "Brooklyn 9-9" i oczywiście nie mamy nic przeciwko byciu cztery oreo od nieba. Z kolei w kitach mamy kosmitów i kolejny rodzinny sitcom.

HIT TYGODNIA: "Brooklyn 9-9" zmieniło stację i wróciło w świetnej formie

"Brooklyn 9-9" (Fot. NBC)

"Brooklyn 9-9" (Fot. NBC)

To po prostu musiało się udać. Przejęcie "Brooklyn 9-9" przez NBC od samego początku wyglądało jak powrót policyjnego sitcomu do swojego prawdziwego domu i po pierwszym odcinku 6. sezonu możemy powiedzieć, że chyba rzeczywiście tak jest. Jake Peralta i reszta ekipy nie stracili bowiem na tych przenosinach ani grama ze swojego uroku, zyskując jednocześnie pokłady nowej energii (i widowni).

W "Honeymoon" były one bardzo wyraźnie widoczne, nawet pomimo tego, że odcinek w dużej mierze skupiał się na zwalczaniu depresji kapitana Holta. Ten, nie otrzymawszy upragnionej pozycji komisarza, zatopił się bowiem w rozpaczy w meksykańskim hotelu – pech chciał, że tym samym, gdzie swój miesiąc miodowy zaplanowali Jake i Amy. A to oznaczało, że zanim tych dwoje mogło spokojnie poświęcić się swoim przedziwnym seksualnym fantazjom, musieli najpierw postawić na nogi przełożonego.

Dzięki temu mogliśmy podziwiać kilka absolutnie niezapomnianych widoków, jakie stanowił Holt w kolorowych podkoszulkach, a także zostać świadkami niesamowitej kłótni, w której Amy wyrzuciła kapitanowi, co jej leżało na wątrobie. A gdy tak z niedowierzaniem słuchaliśmy, jak Santiago strofuje własnego szefa, byliśmy już w stu procentach pewni, że ponowne spotkanie tej ekipy to najlepsze, co mogło się nam przydarzyć.

Teraz zostaje więc już tylko z entuzjazmem wyglądać kolejnych odcinków, w których szykuje się wojna 99. posterunku z całą nowojorską policją. Jeśli serial utrzyma przy niej taki poziom jak w premierze (a twórcy będą używać wypikanych wulgaryzmów z równie dużym wdziękiem co Jake i Amy), to czeka nas naprawdę świetny sezon i nie chce nam się wierzyć, by miał on być ostatnim. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8