Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "You're the Worst" składa hołd klasycznym komediom romantycznym

"You're the Worst" (Fot. FXX)

"You're the Worst" (Fot. FXX)

Tęskniliśmy za komedią Stephena Falka, ale jednak podchodziliśmy do premiery 5. serii nie bez obaw. Poprzedni sezon rozdzielił Gretchen i Jimmy'ego, co spowodowało, że serial stracił swój największy atut. Od początku wszak wciągał nas przede wszystkim przewrotną miłosną historią dwojga dość okropnych ludzi, którzy razem wprawdzie nadal są okropni, ale za to ogląda się ich fantastycznie. Towarzyszenie im w indywidualnych przygodach to już po prostu nie było to.

Twórcy "You're the Worst" chyba też doszli do takiego wniosku, bo po eksperymentach z pokazywaniem nam bohaterów osobno w najnowszym odcinku eksperymentują już tylko formą, bez znęcania się nad emocjami głównej pary oraz kibicujących jej fanów. Dostaliśmy to, co w Gretchen i Jimmym tak wyjątkowe. Znęcanie się nad postronnymi ludźmi, skrajny egocentryzm oraz niestawianie sobie żadnych granic. I wszystko to wspólnie!

Mimo że już oswoiliśmy się z dziwnymi odcinkami, w których, przynajmniej na początku, w ogóle nie ma znanych widzom bohaterów, to "You're the Worst" udało się zaproponować w tej kwestii coś świeżego. Historia Jake'a i Gemmy, chociaż okazała się elementem fantazji Gretchen i Jimmy'ego, angażowała widza sama w sobie. A towarzyszący i jej, i późniejszym wariantom romantycznych rojeń element parodiowania popkultury przełomu wieków to dla fanów na przykład "Notting Hill" doskonały dodatek.

Przede wszystkim cieszy, że po chaosie 4. sezonu w "The Intransigence of Love" serial przypomniał sobie i nam, że wie, czym jest. Pokręconą (anty)romantyczną komedią, w której to, co najlepsze, dzieje się pomiędzy bojącymi się zobowiązań i paskudnymi wobec świata ludźmi, którzy ku własnemu zdziwieniu nie potrafią już żyć osobno. A że do tego podstawowego założenia dorzucono w tym tygodniu jeszcze księżną Dianę i kozę, więc jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8