Jak długo będziemy czekać na 2. sezon "Tabu"? Twórca opowiada o dalszych planach na serial

"Tabu" (Fot. BBC)

0

Po dwóch latach od premiery "Tabu" twórca serialu Steven Knight w końcu mówi, co się dzieje z 2. sezonem. Niestety, trzeba będzie na niego jeszcze trochę poczekać.

Pomiędzy pisaniem scenariuszy filmowych, a pracą nad nowymi odsłonami "Peaky Blinders", Steven Knight nie musi narzekać na brak pracy. Nic więc dziwnego, że dopiero po dwóch latach od 1. sezonu "Tabu" twórca uchylił rąbka tajemnicy na temat kontynuacji serialu stworzonego z Tomem i Chipsem Hardym (duetem syn - ojciec). Promując swój najnowszy thriller "Serenity", Knight wyjawił pierwsze informacje dotyczące nowej serii brytyjskiego serialu.

Scenariusze do ośmiu nowych odcinków są już "prawie na ukończeniu", a produkcja ma ruszyć albo pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego. W głównej roli ponownie zobaczymy Toma Hardy'ego w roli Jamesa Delaneya, który po latach nieobecności powrócił do Londynu na wieść o śmierci ojca.

Zapytany o to, czy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami "Tabu" będzie składało się jeszcze z dwóch serii, Steven Knight potwierdził, że jeśli reszta ekipy serialu dalej będzie chciała go tworzyć, to całość zamknie się w trzech sezonach. Knight zdradził też swój plan na cały serial oraz opowiedział o "geograficznym celu", do którego dążyć będzie "Tabu".

– Mam ułożoną geograficzną ścieżkę, jaką chcę, żeby serial podążył. W dużym skrócie jest to podróż na zachód. Mam w głowie cel, a zawsze dobrze jest go mieć, kiedy wyrusza się w taką wielką podróż, jaką jest pisanie trzech ośmiogodzinnych historii. Dobrze jest wiedzieć, gdzie się podąża – powiedział Knight.

Scenariusze do 1. sezonu stworzyli Steven Knight oraz Emily Ballou, Ben Hervey i Chips Hardy. Tomowi Hardy'emu na ekranie towarzyszyli m.in. Jessie Buckley, Oona Chaplin, Mark Gatiss oraz Jonathan Pryce.

"Tabu" dostępne jest w HBO GO.