9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Big Bang Theory"

"The Big Bang Theory"

Słaby start "GCB". Brian Austin Green w "Happy Endings", Nick Carter w "90210". A poza tym newsy na temat pilotów, "Luck", "The Big Bang Theory".

1. Słaby start "GCB". Potencjalne następczynie "Gotowych na wszystko" zaprezentowały się po raz pierwszy w niedzielę o 22:00 - i nie wypadły zbyt korzystnie. Zachwyceni nie są krytycy, nie dopisali też widzowie. Pilota nowego serialu ABC obejrzało 7,6 mln widzów (współczynnik 2,2), czyli podobna liczba co "The River" (7,4 mln, współczynnik 2,4). "GCB" wypadło gorzej od wszystkich nowych dramatów jesiennych: "Once Upon a Time" (12,8 mln, współczynnik 3,9), "Pan Am" (10, 8 mln, współczynnik 3,1), "Revenge" (10 mln, współczynnik 3,3), a nawet "Aniołków Charliego" (8,7 mln, współczynnik 2,1). Żeby przetrwać, ten serial musi w najgorszym przypadku utrzymać tę widownię - co łatwe nie będzie.

2. Pilota "Quean" nie będzie. CBS nie zrobi serialu o młodej hakerce, która pomaga policji rozwiązywać sprawy. Powód? Sony Pictures grozi stacji pozwem, bo uważa, że byłaby to kopia "Dziewczyny z tatuażem". Pilot był już przepisywany na życzenie Sony, ale wytwórnia nie chce dać spokoju. Prawdopodobnie dlatego, że sama ma w planach taki serial.

3. Brian Austin Green w "Happy Endings". W finale 2. sezonu "Happy Endings" zagości Brian Austin Green, kiedyś uroczy chłopak z "Beverly Hills 90210", obecnie mąż sławnej żony, Megan Fox. Aktor zagra faceta, który pojawi się na weselu drugiego przyjaciela geja Penny, Derricka (Stephen Guarino). Będzie próbował flirtować z Penny, pomimo swojego kiepskiego stanu fizycznego. Emisja finału 2. sezonu "Happy Endings" zaplanowana jest na 4 kwietnia.

4. Nie będzie ślubu Howarda i Bernadette? Para z "The Big Bang Theory" zamierza się pobrać, ale możliwe, że stanie się to później niż planowano początkowo. Jak zdradził współtwórca serialu, Chuck Lorre, może dojść do sytuacji, w której Howard stanie przed wyborem: lecieć w kosmos czy poślubić Bernadette. Jedno z tych wydarzeń może zostać przełożone, dodał Bill Prady, drugi z twórców "TBBT". A przecież Howard powinien lecieć w kosmos, prawda?

5. Oto Bestia stacji CW. Jak już pewnie wiecie, ABC i CW szykują dwie różne wersje "Pięknej i Bestii". Wersja ABC ma być baśniowa, z kolei CW robi remake serialu z lat 80., który będzie współczesną historią miłosną z elementami proceduralu. Piękną, czyli Catherine, zagra znana ze "Smallville" Kristin Kreuk, z kolei Bestią - tajemniczym Vincentem Koslowem, który jest ofiarą wojskowego eksperymentu - będzie Jay Ryan. Nie do wiary, że ten facet będzie wyglądać jak potwór.

6. Kto zagra w nowym serialu Alana Balla? Alan Ball nie chce już być showrunnerem "True Blood", bo ma na głowie nowe rzeczy. Takie jak serial "Banshee", który robi dla Cinemax. Jego akcja toczy się w małym miasteczku Banshee w Pensylwanii, a głównym bohaterem jest były skazaniec, który udaje zamordowanego szeryfa i jednocześnie załatwia swoje stare porachunki. Deadline donosi, że już wybrano trójkę aktorów, którzy zagrają w "Banshee". Znany z "Harry's Law" Matt Servitto wcieli się w zastępcę szeryfa, Brocka Lotusa. Trieste Dunn będzie kobietą z biura szeryfa, a Daniel Ross Owens młodym burmistrzem Banshee o nazwisku Dan Kendal. Pierwsza seria ma liczyć 10 odcinków. Premiera przewidziana jest na 2013 rok.

7. Backstreet Boy w "90210". Czy widownia dzisiejszego "90210" zna tego pana? Nie sądzę. Ale Nick Carter (który dziś wygląda tak) i tak wystąpi w serialu stacji CW. Pojawi się w odcinku z 8 maja na wieczorze panieńskim urządzanym przez Naomi. Zagra samego siebie - a pojawi się, ponieważ przyszła panna młoda podkochiwała się w nim, kiedy śpiewał w Backstreet Boys.

8. Gwiazda "Revenge" w obsadzie "Luck". Dość dużą rolę w 2. sezonie "Luck" dostała Margarita Levieva, którą znamy jako fałszywą Amandę w "Revenge". Zagra Sarah Israel, siostrę Nathana Israela (Patrick J. Adams). Z kolei grający Mike'a Michael Gambon, którego po raz pierwszy zobaczyliśmy w 4. odcinku, zostanie awansowany do stałej obsady "Luck".

9. Córka Meryl Streep w pilocie CW. Mamie Gummer otrzymała rolę w dramacie medycznym CW, "First Cut". Zagra główną rolę, Emily, która była nerdem w szkolę. Dziewczyna zaczyna pracę w szpitalu i okazuje się, że jest zupełnie jak w szkole średniej. Mamie mogliśmy już zobaczyć w takich serialach, jak "The Good Wife" czy "Off the Map". Oprócz niej w "First Cut" zagrają: Aja Naomi King, Justin Hartley, Kelly McCreary i Michael Rady.