Jeszcze więcej "Detektywa"? Nic Pizzolatto ma już pomysł na 4. sezon

"Detektyw" (Fot. HBO)

0

3. sezon "Detektywa" dopiero rozpoczął emisję na HBO, a jego twórca Nic Pizzolatto już przyznaje, że ma pomysł na kolejną serię. Jak może wyglądać 4. sezon?

Po prawie czteroletniej przerwie "Detektyw" wrócił z 3. sezonem na antenę HBO i wszystkich rozczarowanych drugą serią możemy uspokoić: jest dobrze. Twórca serialu Nic Pizzolatto w rozmowie z Entertainment Weekly wypowiedział się na temat nowej odsłony serialu, opowiadając m.in. o swoich inspiracjach oraz o tym, jak nowe odcinki nawiązują do pierwszej odsłony antologii.

Przy okazji Pizzolatto został zapytany o to, czy planuje kolejny sezon "Detektywa", na co początkowo odparł, że teraz wolałby zająć się innym typem serialu:

– Marzę o stworzeniu serialu, w którym są powracające postacie i nie trzeba budować wszystkiego od podstaw za każdym razem. Po każdym takim doświadczeniu czuję się strasznie wyczerpany. Ale i tak muszę przyznać... mam pewien pomysł.

Dopytany o to, jak ten pomysł na 4. sezon "Detektywa" mógłby wyglądać, Pizzolatto nie zdradził zbyt wielu szczegółów, ale dodał, że na kolejne odcinki będzie trzeba jeszcze poczekać.

– [Ten pomysł] jest bardzo szalony. Pytanie brzmi , w jaką stronę możesz pójść po tym [sezonie]? Dopiero co miałem głównego bohatera, który ma 35, 45 i 70 lat jednocześnie i tajemnicę, która musi dotrzeć do fałyszywego rozwiązania i zarazem iść dalej w przyszłość, przy okazji nie oszukując widowni, a do tego jeszcze zachowując wszystkie skomplikowane elementy struktury. Ale mam pewien pomysł, który jest trochę zwariowany. Jednak musi sobie jeszcze trochę poczekać. W międzyczasie chętnie zrobiłbym inny serial, może film. Ale tak, mam pomysł.

HBO na razie nie wypowiada się na temat kontynuacji "Detektywa", ale jeśli odsłona z Mahershalą Alim w roli głównej odniesie sukces, nie można wykluczać, że "Detektyw" jeszcze powróci na antenę stacji.

Nowe odcinki "Detektywa" możecie oglądać w poniedziałki na HBO i HBO GO.