Michelle Yeoh gwiazdą spin-offu "Star Trek: Discovery". Znamy szczegóły nowego serialu

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

"Star Trek: Discovery" powraca z 2. sezonem już w tym tygodniu, a CBS All Access zdradza szczegóły kolejnego projektu osadzonego w uniwersum Star Treka.

Jak donosi Deadline, Michelle Yeoh, czyli kapitan Philippa Georgiou z 1. sezonu "Star Trek: Discovery", otrzyma swój własny serial. Nad tworzeniem spin-offu czuwają scenarzystki "Discovery" Bo Yeon Kim oraz Erika Lippoldt. Projekt, na razie we wstępnych fazach rozwoju, ma skupiać się na podejrzanej "Sekcji 31" i jej działających potajemnie członkach. Akcja spin-offu ma być kontynuacją wątku z udziałem Georgiou z 2. sezonu serialu.

Tak informację o powstaniu serialu skomentował sterujący serialowym uniwersum "Star Treka" Alex Kurtzman:

– Michelle wielokrotnie przekraczała wszelkie granice i zachwycała nas swoim wdziękiem i powagą przez dekady. Jako człowiek, uwielbiam ją. Jako aktor, oddaję jej cześć. Erika i Boey są godnymi uwagi, fantastycznymi scenarzystkami, które wprowadzają świeżą perspektywę do świata "Star Treka" i wszyscy nie możemy się doczekać, aby odkryć kolejny fascynujący rozdział w życiu kapitan Philippy Georgiou.

Michelle Yeoh, której filmowa kariera obejmuje takie tytuły, jak "Jutro nie umiera nigdy", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" oraz ostatnio "Bajecznie bogaci Azjaci" skomentowała swój udział w projekcie nową wersję klasycznego motta "Star Treka": "Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć w jakim kierunku ta historia się potoczy. Jestem pewna, że będzie śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarła jeszcze żadna kobieta!"

Poza spin-offem o kapitan Georgiou, CBS All Access szykuje jeszcze kilka innych projektów ze świata "Star Treka". W przygotowaniu są także serial z udziałem Patricka Stewarta jako kapitana Picarda, animowana komedia "Star Trek: Lower Decks" oraz skierowany do nieco młodszej widowni "Starfleet Academy" od twórców "Życia na fali" Josha Schwartza i Stephanie Savage.

2. sezon "Star Trek: Discovery" startuje w piątek 18 stycznia na Netfliksie.

REKLAMA