10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Fot. Netflix

0

Netflix podrożał w USA, w Polsce na razie bez podwyżek. "Grace i Frankie" wrócą z 6. sezonem. Goran Visnjic w obsadzie "This Is Us". A oprócz tego zapowiedzi netfliksowych premier i nie tylko.

1. Netflix podrożał w USA, w Polsce na razie bez podwyżek. Netflix zaskoczył swoich amerykańskich użytkowników podwyżką – standardowy abonament, który do tej pory kosztował 11 dolarów, od przyszłego miesiąca ma kosztować 13 dolarów. W zależności od wybranego abonamentu podwyżka wynosi od 13 do 18% i jest najwyższa w historii Netfliksa.

A poza tym, jak zauważa TVLine – nie została zapowiedziana. Nie było ani żadnych informacji prasowych na ten temat, ani maili do użytkowników. Cena po prostu wzrosła. "Od czasu do czasu zmieniamy ceny, kontynuując inwestowanie w świetną rozrywkę i podwyższanie standardów korzystania z Netfliksa" – brzmi oficjalne oświadczenie Netfliksa.

2. Goran Visnjic w obsadzie "This Is Us". Aktor znany ostatnio z "Timeless" zagra nauczyciela Beth w odcinku poświęconym jej postaci.

3. "Grace i Frankie" wrócą z 6. sezonem. Tuż przed premierą 5. sezonu "Grace i Frankie" Netflix zamówił sezon 6.

4. Zwiastun 2. sezonu "The Last O.G.". Tracy Morgan i Tiffany Haddish powrócą na ekrany 2 kwietnia.

5. Kolejni aktorzy w prequelu "Rodziny Soprano". Do obsady filmu "The Many Saints of Newark" dołączyli Corey Stoll i Billy Magnussen.

6. CBS podaje daty wiosennych premier. W sobotę 16 lutego powróci z 3. sezonem "Ransom". Poza tym poznaliśmy daty premiery dwóch nowych seriali. "The Code", czyli produkcja o prawnikach wojskowych z Daną Delaney w jednej z głównych ról, będzie mieć premierę we wtorek 9 kwietnia, a potem zostanie przeniesiona na poniedziałki. Z kolei w niedzielę 28 kwietnia wystartuje "The Red Line", miniserial o trzech rodzinach z Chicago, które łączy tragedia. W jednej z głównych ról Noah Wyle.

Maggie's Drawers

7. Riley Voelkel w nowym serialu Starz. Aktorka znana z "The Originals" dostała stałą rolę w "Hightown", nowym serialu kryminalnym Starz. Zagra kobietę, która przez lata utrzymywała relację z głównym dilerem narkotyków w miasteczku i ma z nim 5-letniego syna.

8. Netflix zapowiada "Black Earth Rising". Serial BBC z Michaelą Coel i Johnen Goodmanem w rolach głównych wyląduje na Netfliksie 25 stycznia.

9. Na Netfliksie będzie też "Dirty John". Premiera w Polsce została zapowiedziana na 14 lutego.

10. I jeszcze teaser 2. sezonu "Szkoły dla elity". Zdjęcia do 8-odcinkowego nowego sezonu już ruszają. Do obsady dołączyli Jorge Lopez ("Soy Luna", "Violeta") Georgina Amorós ("Vis a Vis") i Claudia Salas ("Zaraza").