"Homecoming" wróci z 2. sezonem, ale bez Julii Roberts. Co się stanie z główną bohaterką?

"Homecoming" (Fot. Amazon Prime Video)

0

Kiedy thriller psychologiczny od Sama Esmaila wróci z 2. sezonem, na ekranie nie zobaczymy już głównej bohaterki. Obsada "Homecoming" właśnie straciła swoją najbardziej znaną gwiazdę.

"Homecoming" od Amazon Prime Video dostało zamówienie na 2. sezon razem z pierwszą serią, ale jak donosi The Hollywood Reporter, w nowych odcinkach nie wystąpi już główna gwiazda serialu. Julia Roberts, której kontrakt zakładał występ w dziesięciu odcinkach produkcji Sama Esmaila, pozostanie związana z serialem, ale tylko w roli producentki wykonawczej.

Za rolę Heidi Bergman, pracownicy tajemniczego rządowego programu, Roberts otrzymała nagrodę Satellite oraz nominacje do m.in. Złotego Globu i Critics' Choice Award. Chociaż jej bohaterka dalej pełniła główną rolę w 2. sezonie podcastu, na którym bazuje serial Amazon Prime Video, w serialu tak nie będzie. Sam Esmail podkreślił, że telewizyjna wersja "Homecoming" już i tak znacznie odeszła od oryginału.

– Oddaliliśmy się mocno od materiału z podcastu, więc jego 2. sezon nie będzie miał za bardzo wpływu na to, gdzie serial pójdzie dalej. Pracujemy obecnie nad nową serią, która będzie przebiegała bardzo odmiennie od podcastu
powiedział Esmail w wywiadzie dla The Hollywood Reporter.

Nie wiadomo na razie, czy w 2. sezonie "Homecoming" powrócą inni członkowie obsady, w tym m.in. Stephan James, Shea Whigham, Sissy Spacek oraz Bobby Cannavale. Szczegóły fabuły pozostają owiane tajemnicą, ale scena po napisach z finałowego odcinka, w którym Audrey (Hong Chau) wciera w nadgarstki tajemniczą substancję, po czym zastyga w ciszy, może dawać pierwsze wskazówki co do tego, w jakim kierunku podąży serial.

"Homecoming" dostępne jest w serwisie Amazon Prime Video.