"Terra Nova" skasowana. Ale jeszcze może przetrwać

Fot. FOX

Fot. FOX

FOX zdecydował się skasować serial "Terra Nova" Stevena Spielberga. To nie znaczy, że 2. sezonu nie będzie - twórcy spróbują go opchnąć innym stacjom.

To już koniec "Terra Novy", przynajmniej w telewizji FOX. Stacja nie chce 2. sezonu serialu Stevena Spielberga. Studio 20th Century FOX, które produkuje serial, nie zamierza jednak się poddawać - zamierza szukać jakiejkolwiek innej telewizji, która go zechce. Być może nawet kablówki. Prawdę mówiąc, nie miałabym nic przeciwko: gdyby na przykład "Terra Novę" wzięła stacja Starz, ludzie mogliby uprawiać non stop seks, a dinozaury zjadałyby ich w trakcie tegoż seksu. Taka forma na pewno znalazłaby sporo fanów.

Żarty żartami - trzeba pamiętać, że "Terra Nova" to serial strasznie drogi w produkcji. Pilot pochłonął niemal 15 mln dolarów, kolejne odcinki średnio po 4 mln. To nie jest "Southland", który TNT przejęło od NBC i emituje do dziś. Tu chodzi o naprawdę dużą kasę. Nie sądzę, żeby jakakolwiek telewizja podjęła się takiego ryzyka i kupiła "Terra Novę".