Czy teaser 8. sezonu "Gry o tron" to fragment serialu? Sophie Turner odnosi się do fanowskich teorii

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Teaser "Gry o tron", który kilka dni temu pojawił się w sieci, został poddany wnikliwej analizie fanów. Jednak czy jest to fragment pochodzący z serialu? Na pytanie odpowiada Sophie Turner.

Materiał promujący nadchodzący sezon "Gry o tron" wywołał już niemałe zamieszanie wśród fanów produkcji. Dogłębna analiza każdej sekundy zapowiedzi serialu przedstawiającej Jona Snowa (Kit Harington), Sansę (Sophie Turner) i Aryę (Maisie Williams) w krypcie w Winterfell utwierdziła co niektórych w przeświadczeniu, że Bran jest Królem Nocy.

Tymczasem odtwórczyni roli Sansy sprowadza spiskujących fanów na ziemię – ten materiał nie ma kompletnie nic wspólnego z wydarzeniami, które zobaczymy w serialu.

– Zrobiliśmy materiał promujący 8. sezon i nie wiem, czy właściwie mogę o tym mówić, ale nie ma on nic wspólnego z serialem. To tylko nagranie promocyjne. Był w nim duży posąg przedstawiający mnie, właściwie to Sansę, i bardzo chciałabym mieć go w ogrodzie w moim nowym domu. Oczywiście nie przyślą mi go z Belfastu do Nowego Jorku... – powiedziała Sansa podczas ostatniego Comic Conu.

Więcej szczęścia miał Kit Harington, który zatrzymał rzeźbę umiarkowanie przypominającą Jona Snowa.

–Zatrzymałem ten posąg. Wiecie który? Ten z krypty. Mam go. Wysłali go do mnie do domu i trzymam go w szopie. Jak bardzo jest to smutne? Tylko ja zatrzymałem swój posąg. Taki ze mnie narcyz. Zmienię go w wodną aranżację – wyznał.

Dobra wiadomość jest taka, że twórcy serialu obiecali widzom trailer z prawdziwego zdarzenia. A czy teaser niemający związku z fabułą powinien kogoś dziwić? Biorąc pod uwagę mordercze drony, kręcenie fałszywych scen i wypuszczanie nieprawdziwych spoilerów, wydaje się, że jest on integralną częścią polityki (anty)promocyjnej twórców serialu.

8. sezon "Gry o tron" wystartuje 15 kwietnia na HBO i HBO GO.

  • s_n_e

    Pisałęm to przy newsie o tym "teaserze". I widzę, że miałem rację.