Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Detektyw" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: Kolejne godziny zabawy z "Grace i Frankie"

Grace i Frankie sezon 5

"Grace i Frankie" (Fot. Netflix)

Chociaż przyznajemy, że widzieliśmy już bardziej wzruszające i przemyślane sezony "Grace i Frankie" niż ten, który Netflix dał nam w tym tygodniu, to i tak piątą odsłonę przygód dwóch osiemdziesięcioletnich przyjaciółek i ich nietradycyjnych rodzin ogląda się błyskawicznie. Serial z Jane Fondą i Lily Tomlin nawet w nieco uproszczonym wydaniu zapewnia bowiem dużo zabawy i ciepła.

Ponownie największa zasługa tkwi w głównych postaciach i grających je aktorkach. Nawet jeśli 5. sezon sprawia czasem wrażenie wtórnego, gdy bohaterki powracają do wcześniejszych konfliktów oraz dylematów, jak pogodzić tę zaskakującą przyjaźń z innymi planami na życie, to i tak łatwo znów zaangażować się w kibicowanie, by relacja Grace i Frankie przetrwała. Ale trudno też nie trzymać kciuków za Nicka, który w uroczym i bezczelnym wydaniu Petera Gallaghera patrzy na Grace tak, że trudno nie ulec.

W tle mamy pozostałych członków klanów Hansonsów i Bergsteinów. Tradycyjnie z różnym efektem. Na szczęście w życiu Sola i Roberta nieco stonowano konflikty, przez które trudno było uwierzyć w sukces tego małżeństwa, a problemy opierają się teraz na codziennych kwestiach. Nie jest może bardzo ciekawie, ale chyba jest bardziej realistycznie. Brianna jak zwykle potrafi wygrać scenę jednym zdaniem. Mallory zaczyna wyrastać na wyraźną postać, a nie tylko opiekunkę swoich dzieci. Dla Buda i Coyote'a chyba nadal nie znaleziono w tym serialu miejsca, ale też za bardzo się za nimi nie tęskni.

Dopóki na ekranie są Grace i Frankie, czy w ośrodku duchowej odnowy, czy podczas "śledztwa" w domu opieki, czy – chyba najlepsza opcja – w swoim odzyskanym azylu domku przy plaży, można oglądać ten serial bez końca, nawet gdy wraca do swoich sitcomowych korzeni i żongluje wątkami, które szybko wypadają z pamięci. Póki co obiecano już 6. sezon. I znowu rok czekania! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA