"Amerykańscy bogowie" zapraszają na przejażdżkę – zobaczcie pełny zwiastun 2. sezonu

"American Gods" (Fot. Starz)

0

"Amerykańscy bogowie" wracają z 2. sezonem i jeśli sądzić po zwiastunie, otrzymamy ten sam serial, który pamiętamy. Będzie też karuzela, nie będzie za to dwóch osób z dawnej obsady.

"Amerykańscy bogowie" przeszli mnóstwo zawirowań w ciągu niecałych dwóch lat, które minęły od premiery 1. sezonu, ale wygląda na to, że wszystko dobrze się skończyło. Właśnie został wypuszczony pełny zwiastun 2. sezonu, w którym nie brakuje atrakcji. "Czas na przejażdżkę!" – woła Pan Wednesday aka Odyn. I nie ma na myśli tylko dosłownej przejażdżki mityczną karuzelą z Domu na Skale. To zapowiedź wojny.

Ian McShane znów błyszczy w roli barwnego starego boga, po raz kolejny wkręcając Cienia (Ricky Whittle) w walkę pomiędzy starymi i nowymi bogami. "Nowi bogowie rodzą się w Ameryce i chcą nas zniszczyć. Nadchodzi wojna, Cieniu. I mam dla ciebie dużą rolę" – mówi nasz ulubiony manipulant i możemy mieć pewność, że jak każda jego przemowa, ta także zostanie wysłuchana.

A tymczasem z innych stron nadchodzą ostrzeżenia. "On jest niebezpieczny. Musisz mi uwierzyć" – mówi Laura. "W jego przypadku zawsze są jakieś koszty. Po prostu jeszcze nie zapłaciłeś" – dodaje Mad Sweeney. I nietrudno się domyślić, o kim (i do kogo) oni mówią.

W pełnym akcji zwiastunie pojawiają się także Pan Nancy, Bilquis, Pan Ibis, Pan World, Czernobog, Techno Chłopiec, Pan Town (Dean Winters, "Law & Order: SVU"), Nowa Media (Kayhun Kim, "Shameless") i Mama-Ji (Sakina Jaffrey, "Timeless"), kelnerka z Motelu America. Brakuje natomiast Gillian Anderson i Kristin Chenoweth, które odeszły razem z showrunnerami 1. sezonu, Bryanem Fullerem i Michaelem Greenem.

"Amerykańscy bogowie" powracają po dużych problemach za kulisami, ale obecność Neila Gaimana, autora książkowego oryginału, w ekipie – podobnie zresztą jak zwiastun – sugeruje, że to wciąż będzie ten sam serial. Gotowi na kolejną przejażdżkę?

"Amerykańscy bogowie" są dostępni na Amazon Prime Video. 2. sezon pojawi się 11 marca.

REKLAMA