7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Justified"

"Justified"

4. sezon "Justified", śpiewająca Connie Britton, powroty do Mystic Falls i co jeszcze? Sprawdźcie, co w serialach piszczy dziś rano.

1. "Justified" dostaje 4. sezon. To nie jest specjalne zaskoczenie. Mimo że jeszcze trwa 3. sezon, "Justified" już ma zamówienie na kolejny od FX. 4. sezon, podobnie jak poprzednie, będzie miał 13 odcinków. "Justified" to jeden z najlepszych seriali, jakie są teraz w telewizji, a obecnie emitowany sezon tylko to potwierdza, powiedział Nick Grad, wiceprezes stacji FX do spraw programowych. Jego zdanie potwierdzają widzowie: publika "Justified" wciąż rośnie. 3. sezon serialu ogląda 8% więcej widzów niż drugi - średnio 4,3 mln.

2. Główna rola w "Nashville" dla Connie Britton. Gwiazda "Friday Night Lights", którą oglądaliśmy też w 1. sezonie "American Horror Story", będzie śpiewać w telewizji ABC. Aktorka dostała główną rolę w dramacie "Nashville", opowiadającym o 40-letniej gwieździe country Raynie James (Britton), która nie jest już tak popularna jak kiedyś. Piosenkarka musi wyruszyć w trasę z młodszą i będącą na topie Juliette Barnes (Hayden Panetierre). Serial opowiadać ma o kulisach muzycznego światka.

3. Kto powróci do Mystic Falls? Buddy TV ma ciekawe spoilery, dotyczące powrotów i nowych postaci w "Pamiętnikach wampirów". Po pierwsze, poznamy Graysona i Mirandę Gilbert, czyli... zmarłych rodziców Eleny - prawdopodobnie pojawią się we flashbackach. W 3. sezonie na pewno też jeszcze zobaczymy brata Eleny, Jeremy'ego, a także Tylera.

4. Gwiazda "Terra Novy" w pilocie serialu "Americana". Wiadomość o skasowaniu "Terra Novy" podaliśmy wczoraj, a już dzisiaj Christine Adams ma nową pracę. Aktorka zagra żonę legendarnego projektanta mody Roberta Soultera (Anthony LaPaglia) w pilocie serialu "Americana", opowiadającym o świecie mody.

5. Lepsza oglądalność "Smash". W poniedziałkowy wieczór wzrost zanotowały programy NBC: "The Voice" (o 20:00 16,32 mln, współczynnik 5,8, o 21:00 17 mln, współczynnik 6,3) i "Smash" (7,87 mln, współczynnik 2,7). Wzrost tego drugiego wynika zapewne z faktu, że konkurencyjne stacje emitowały powtórki. Bardzo słabo wciąż wypada "Alcatraz" - podczas dwugodzinnej emisji osiągnął średnio 5,66 mln i 1,9 we współczynniku. Czy FOX ma kolejnego kandydata do skasowania? "Terra Nova" nigdy nie dołowała aż tak - ale pamiętajmy też, że była serialem znacznie droższym w produkcji.

6. Rekordowe "Shameless". W niedzielny wieczór w kablówkach swój rekord pobiło "Shameless". Podczas pierwszej emisji odcinek obejrzało 1,6 mln widzów, a razem z powtórką 2,12 mln. To rekord dla tego serialu.

7. Jakie są teraz najlepsze seriale komediowe? "Modern Family", "30 Rock", "Curb Your Enthusiasm", "Parks and Recreation", "Happy Endings" i "Louie" to seriale, które mają najwięcej nominacji do Comedy Awards w tym roku.