3. sezon "The Expanse" pojawi się wkrótce na Amazonie. A co z kolejnym?

"The Expanse" (Fot. SyFy)

"The Expanse" zniknęło z Netfliksa, po tym jak serial został przejęty przez Amazon Prime Video. 3. sezon ma zostać wkrótce udostępniony, a o kolejny też nie musicie się martwić.

"The Expanse" to jeden z tych seriali, które zostały skasowane, mimo że mają grono wiernych fanów. Telewizja SyFy najwyraźniej uznała, że produkcja się nie opłaca, podobnego zdania był Netflix, który pokazywał serial poza Stanami Zjednoczonymi. Na szczęście jest jeszcze Amazon Prime Video.

"The Expanse" zostało przejęte przez Amazona w maju zeszłego roku, a teraz wreszcie międzynarodowa publiczność dostanie dostęp do 3. sezonu. Jak donosi Deadline, jego premiera – wraz z dwoma poprzednimi – jest zaplanowana na 8 lutego na całym świecie. Z kolei nowy, 4. sezon serialu, wyprodukowany już tylko dla Amazona, ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

O tym, co nas czeka w nowej odsłonie, twórcy opowiadali latem na Comic-Conie.

– Jesteśmy przy drugim wielkim wydarzeniu z książek – to nowy rozdział w historii ludzkości, której nie ogranicza już Układ Słoneczny. Zobaczymy, jak poradzi sobie z tą nową, rozległą granicą – mówił wtedy showrunner, Naren Shankar.

Poza tym ekipa "The Expanse" cieszy się, że znikły pewne ograniczenia, takie jak sztywne ramy czasowe (do tej pory odcinek musiał zamknąć się w 43 minutach) czy zakaz używania przekleństw. Jest też możliwość wprowadzenia do serialu odrobiny nagości. A czy twórcy z niej skorzystają, okaże się jeszcze w tym roku.

Na zwiastun 4. sezonu trochę jeszcze musicie poczekać, ale zawsze możecie obejrzeć ponownie wideo z podziękowaniami za akcję #SaveTheExpanse.

"The Expanse" będzie dostępne od 8 lutego na Amazon Prime Video.

REKLAMA