Co się wydarzy w finale 4. sezonu "Outlander"? Zwiastun odcinka zapowiada dramatyczne momenty

"Outlander" (Fot. Starz)

W finale 4. sezonu "Outlander" zobaczymy min., jak zakończy się wyprawa Jamiego i Claire Fraserów. Czy Roger i Brianna znów będą razem? Czy wszyscy przeżyją? Co ze Stephenem Bonnetem?

"Outlander" zakończy 4. sezon odcinkiem "Man of Worth", który zostanie pokazany w USA w niedzielę w telewizji Starz i dzień później w Polsce na Netfliksie. Mamy krótki zwiastun odcinka, który zapowiada akcję, akcję i jeszcze więcej akcji.

"Wiele lat przed tym jak się urodziłam przyszedł do nas mężczyzna. Mówił o wojnie, polecił zabić białych ludzi" – mówi na dzień dobry nieznajoma rdzenna Amerykanka. A potem widzimy, jak Jamie (Sam Heughan) zabiera się za ratowanie Rogera (Richard Rankin) z rąk Mohawków i jedno dramatyczne wydarzenie goni drugie.

Szykuje się coś na kształt bitwy, a życie Jamiego przynajmniej przez moment zawiśnie na włosku, kiedy jeden z Mohawków przystawi mu pistolet do głowy.

Czy Jamie przeżyje, czy może powinniśmy spodziewać się cliffhangera? Czy Roger i Brianna (Sophie Skelton) będą razem? Czy Stephen Bonnet (Ed Speleers) raz jeszcze da radę uciec przed egzekucją? 12. odcinek, "Providence", zasugerował, że jest to jak najbardziej możliwe, pokazując, jak Bonnet sięga po upuszczone przez Briannę klucze tuż przed wielkim wybuchem w więzieniu. Pirat oczywiście mógł zginąć, ale czy rzeczywiście "Outlander" pozbyłby się go w taki sposób?

W zwiastunie Bonneta ze zrozumiałych względów nie ma, ale to nie znaczy, że nie pojawi się w finale. Wśród innych możliwych atrakcji znajduje się m.in. poród Brianny i odpowiedź na pytanie, kto jest ojcem jej dziecka – gwałciciel czy jednak Roger.

"Outlander" jest dostępny na Netfliksie. Finał 4. sezonu pojawi się 28 stycznia.

REKLAMA