To już koniec "Suits"! 9. sezon będzie ostatni – wiemy, ile powstanie odcinków i czy wróci ktoś z dawnej obsady

"Suits" (Fot. USA Network)

"Suits" dobiegnie końca z 9. sezonem, który zobaczymy jeszcze w tym roku. Twórca serialu Aaron Korsh opowiedział o planach na finałowe odcinki i przyszłość serii.

"Suits" wróci z 9. sezonem na 10 finałowych odcinków jeszcze w te wakacje. Prawniczy dramat od USA Network zakończy emisję po aż 134 odcinkach od swojej premiery w 2011 roku. Obsada 8. sezonu, do której dołączyła Katherine Heigl, po tym, jak serial opuścili wcześniej Patrick J. Adams, Meghan Markle i Gina Torres, ma powrócić w całości w obecnym kształcie.

W wywiadzie dla Deadline twórca serialu Aaron Korsh zdradził, że plan na zakończenie "Suits" krótszym 9. sezonem zrodził się już po 6. sezonie, kiedy kontrakty oryginalnej obsady zaczynały powoli dobiegać końca. Korsh zapowiedział, że finałowy sezon znajdzie równowagę pomiędzy "nowym" "Suits" rozpoczętym od 8. sezonu a oryginalnymi seriami, więc prawdopodobnie można spodziewać się powrotu kilku znajomych twarzy.

– Przywracanie postaci było zawsze wpisane w "Suits", bo uważam, że tak po prostu działa życie. Ludzie pojawiają się i znikają z twojego życia, więc u nas też zawsze mieliśmy miks nowych i starych postaci i myślę, że tak też będziemy kontynuować – powiedział Korsh.

Jednak fani, którzy chcieliby z powrotem zobaczyć Meghan Markle albo Patricka J. Adamsa na razie nie usłyszą jeszcze wyczekiwanej wiadomości, bo jak przyznaje Korsh, scenarzyści są dopiero na bardzo wstępnym etapie tworzenia nowego sezonu. Na razie twórca "Suits" obiecał, że widzowie mogą spodziewać się słodko-gorzkiego zakończenia.

– Nie wiem jeszcze, jak skończą się historie poszczególnych bohaterów, ale mogę na pewno powiedzieć, że nie ma szans, abyśmy skończyli w całkowicie smutnym tonie. Myślę, że w zakończeniu będzie miejsce na trochę szczęścia, ale też trochę smutku.

Poza przygotowaniami do finałowego sezonu "Suits", obecnie w produkcji jest także spin-off serialu, "Pearson", skupiony wokół granej przez Ginę Torres Jessiki Pearson. Korsh zaznaczył jednak, że na razie nie myśli o tworzeniu kolejnych spin-offów. Zanim serial wróci ze swoim finałowym sezonem, wyemitowana zostanie seria 8B. Start już dziś w USA.

Sześć sezonów "Suits" można oglądać na Netfliksie.

REKLAMA