Czy 8. sezon "Gry o tron" faktycznie będzie jak seria filmów? Wyciekły informacje o długości odcinków

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

8. sezon "Gry o tron" szykuje się na widowisko, jakiego w telewizji jeszcze nie widzieliśmy. Prawie wszystkie finałowe odcinki mają trwać mocno ponad godzinę.

HBO i ekipa "Gry o tron" już wcześniej zapowiadali, że w ostatnim sezonie serialu możemy spodziewać się odcinków, które będą znacznie przekraczały standardową serialową godzinę. Prawdopodobnie w końcu dowiedzieliśmy się, jaką dokładnie długość będzie miało sześć finałowych odcinków produkcji.

Na prezentacji francuskiej grupy programów OCS, która odpowiada we Francji za dystrybucję m.in. "Gry o tron", ogłoszono, że pierwsze dwa odcinki 8. sezonu mają mieć po 60 minut, a następne cztery po 80 minut. Tak przynajmniej donosi magazyn "Première", który powołuje się na słowa prowadzącego (na zdjęciu z prezentacji figuruje informacja, ze będzie to sześć odcinków po 90 minut, ale ponoć nie jest ona zgodna z prawdą).

Trzeba podkreślić, że HBO cały czas oficjalnie nie potwierdziło takiego czasu trwania odcinków, ale informacje z wycieku wydają się całkiem prawdopodobne, z małym zastrzeżeniem. James Hibberd z Entertainment Weekly przeanalizował zapowiedzi OCS oraz długości odcinków z poprzedniego sezonu i doszedł do wniosku, że ciężko oczekiwać, że cztery odcinki będą trwały równo po 80 minut.

Prawdopodobnie możemy spodziewać się, że pierwsze dwa będą trwały około godziny, natomiast reszta może mieć długość od 70 nawet do 85 minut. Na razie pozostaje jedynie czekać na potwierdzenie od HBO, ale już teraz możemy spodziewać się, że w miejsce klasycznego sezonu "Gry o tron" dostaniemy raczej coś bliższego serii filmów.

"Gra o tron" dostępna jest na HBO. 8. sezon startuje 15 kwietnia.